Cezary Kulesza zmienił zdanie. Spotka się z Andrzejem Dudą, pilna sytuacja

2021-10-22 14:51
Cezary Kulesza, Andrzej Duda
Autor: Cyfra Sport/Super Express Cezary Kulesza spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą

Cezary Kulesza jako prezes PZPN nie może narzekać na brak zadań. Jest on mocno zaangażowany w sprawy polskiej piłki, a podczas nieco ponad dwóch miesięcy kadencji zdążył nadać Stadionowi Narodowemu imię legendarnego Kazimierza Górskiego. W jego gabinecie wybuchła także „afera podsłuchowa”, a właśnie ma dojść do prawdziwego polskiego spotkania na szczycie. Szef największego sportowego związku w Polsce umówił się z prezydentem kraju, Andrzejem Dudą. Wymaga tego pilna sytuacja!

Oczkiem w głowie każdego prezesa PZPN jest oczywiście reprezentacja Polski. Ta za kadencji następcy Zbigniewa Bońka osiąga na razie znakomite rezultaty. Biało-czerwoni nie przegrali jak dotąd żadnego meczu, mimo że rywalizowali przeciwko m.in. Anglii. Podopieczni Paulo Sousy zajmują po ośmiu kolejkach eliminacyjnych 2. miejsce w grupie I, a matematycznie wciąż mają szansę na bezpośredni awans do przyszłorocznego mundialu. Udział w barażach, który gwarantuje obecna pozycja, wydaje się być niemal pewny. Ostateczne rezultaty będą znane po listopadowym zgrupowaniu, podczas którego Polacy zmierzą się na wyjeździe z Andorą, a następnie w ostatnim meczu eliminacji przeciwko Węgrom w Warszawie. Przed październikowym obozem reprezentacji zrobiło się głośno o Mattym Cashu, który złożył wniosek o polskie obywatelstwo. Wydawało się, że jego gra z „orzełkiem na piersi” to kwestia miesięcy, jednak teraz sprawa nabrała błyskawicznego tempa!

Sensacja w reprezentacji Polski? Sousa chce piłkarza z Ekstraklasy, szokujące doniesienia

Cezary Kulesza z pewnością nie narzeka na nudę. Przed meczem z San Marino dowiedział się o podsłuchu, który odnaleziono w jego gabinecie

Kulesza i Duda = Mateusz Pieniążek?

Początkowo Cezary Kulesza nie zamierzał angażować się w sprawę obrońcy Aston Villi. Jego obywatelstwo nie miało mieć priorytetowego znaczenia, ale sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Paulo Sousa jest wielkim zwolennikiem talentu Casha i chciałby jak najszybciej wkomponować go do swojej reprezentacji. Najchętniej sprawdziłby 24-latka już podczas najbliższego zgrupowania. Właśnie dlatego prezes PZPN postanowił spotkać się z prezydentem Polski. Do ich rozmowy ma dojść jak najszybciej, prawdopodobnie już dziś.

Ceny biletów na mecze kadry zaszokowały. Spora podwyżka. PZPN się tłumaczy

Do tych informacji dotarł Sebastian Staszewski, dziennikarz „Interii Sport”. Obrońca Aston Villi złożył już w konsulacie odpowiednie dokumenty, a Sousa i Kulesza chcą przyspieszyć całą sprawę. Selekcjoner udał się ostatnio do Wielkiej Brytanii, a jednym z jego celów było spotkanie z Cashem. Chce on zapoznać nowego podopiecznego z reprezentacją jeszcze przed barażami, które są niemal pewne. Portugalczyk nie ukrywa, że 24-letni prawy obrońca ma być ważnym punktem jego reprezentacji Polski.

Sonda
Czy chciałbyś, aby Matty Cash został reprezentantem Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze