Jakub Moder

i

Autor: Cyfra Sport Jakub Moder

Niekończące się oczekiwanie

Czy ten koszmar kiedyś się skończy? Kolejne fatalne wiadomości o pomocniku reprezentacji. Jakub Moder nadal musi czekać

2023-03-15 11:27

Reprezentacja Polski klasowego środkowego pomocnika potrzebuje na już. To na tej pozycji mamy największe braki, a przy słabszej formie Grzegorza Krychowiaka widać problemy z środkiem pola. Lekiem na całe zło mógłby się okazać Jakub Moder, jednak były zawodnik Lecha Poznań od wielu miesięcy leczy kontuzje. I dużo wskazuje na to, że ten koszmar potrwa jeszcze kilkanaście tygodni.

Jakub Moder w 2021 i do połowy 2022 roku udowadniał, że niedługo może stać się jednym z najważniejszych punktów reprezentacji Polski. Pomocnik Brighton & Hove Albion świetnie radził sobie w Premier League, gdzie bardzo rzadko zasiadał na ławce rezerwowych, a gdy grał w koszulce z orzełkiem na piersi, często był chwalony za występy. Niestety wszelkie nadzieje związane z Moderem musiały zostać odłożone w czasie. Powodem tego była bardzo ciężka kontuzja, jakiej pomocnik angielskiego zespołu doznał w kwietniu ubiegłego roku.

Złe wieści o Moderze. Niekończący się koszmar zawodnika

Moder zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i jego przerwa miała trwać co najmniej pół roku. A już niebawem minie rok od ostatniego meczu pomocnika. W trakcie leczenia okazało się, że potrzebny jest kolejny zabieg kolana, co jedynie wydłużyło przerwę. Ostatnio jednak pojawiły się już zdjęcia Modera, który powoli wraca do ćwiczeń. Wydawało się, że być może jeszcze w tym sezonie zobaczymy go na boisku. Nadzieje okazały się złudne.

Roberto De Zerbi, szkoleniowiec Brighton & Hove Albion cytowany przez dziennikarzy "The Argus" stwierdził, że nie ma żadnej pewności na występ Modera w najbliższych tygodniach. - Rozmawiałem z nim w czwartek. Czuje się lepiej. Obserwowałem na treningach, jak pracuje z trenerami od przygotowania fizycznego. Nie ma jednak żadnej gwarancji, że będzie w stanie zagrać w bieżącym sezonie, choć robi postępy - powiedział szkoleniowiec angielskiego klubu. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć Moderowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Sonda
Czy Jakub Moder może być kluczową postacią polskiej kadry?
PKO Ekstraklasa Raport 13.03
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze