Karol Świderski

Autor: Paweł Skraba Karol Świderski

Derby Salonik dla PAOK-u. Karol Świderski z jedenastym golem w lidze greckiej [WIDEO]

2020-06-29 18:20

Karol Świderski pokazał się podczas prestiżowego starcia z Arisem w derbach Salonik. Polski napastnik PAOK-u strzelił gola, a jego drużyna pokonała lokalnego rywala 2:0 w 30. kolejce rozegranej podczas weekendu. To jego 11. trafienie w tym sezonie ligi greckiej.

Dorobek Polaka mógł być bardziej okazały, gdyby na początku wykorzystał rzut karny. Jednak strzał asa POAK-u wybronił Julian Cuesta, który w sezonie 2017/18 strzegł bramki Wisły Kraków. Hiszpan wyczuł zamiary naszego rodaka, który strzelił w lewy róg bramki gospodarzy. Na szczęście Świderski zrehabilitował się pod koniec pierwszej połowy. Tym razem znalazł się przed hiszpańskim bramkarzem i nie zmarnował wybornej sytuacji podwyższając wynik na 2:0. Polski piłkarz został zmieniony w 81. minucie. - Swarovski robi swoje... - tak dokonania polskiego asa w tym spotkaniu podsumowało oficjalne konto klubu na Instagramie. Swarovski to jeden z przydomków nadany Świderskiemu w Grecji.

Kamil Grosicki przestał grać. Jego trener wszystko wyjaśnia

PAOK nie obroni mistrzostwa. Podczas tego weekendu tytuł przypieczętował Olympiakos Pireus, który pokonał AEK Ateny (trzecie miejsce) 2:1. Dla Olympiakosu to 45. triumf w historii. Po 30. kolejkach PAOK traci do lidera dziewiętnaście punktów. Przed ekipą Polaka jeszcze trzy mecze: AEK (1 lipca, u siebie), OFI Kreta (4 lipca, wyjazd), Panathinaikos Ateny (8 lipca, u siebie).

A co jeśli Legia zostanie mistrzem Polski w Poznaniu? Czy warszawianie dostaną medale na Bułgarskiej?