Legia Mistrz, 2017

Autor: Tomasz Radzik

A co jeśli Legia zostanie mistrzem Polski w Poznaniu? Czy warszawianie dostaną medale na Bułgarskiej?

2020-06-29 17:20

Tak się składa, że mecz Lech - Legia, do którego dojdzie w najbliższej kolejce, może zadecydować o mistrzostwie Polski dla klubu z Łazienkowskiej. Legii wystarczy punkt, aby świętować kolejny tytuł. A jeśli tak się stanie, to czy piłkarze Aleksandara Vukovicia dostaną medale na Bułgarskiej? Ta kwestia, ze względu na sporą niechęć między kibicami obu drużyn, wzbudza sporo emocji. Jaki scenariusz przewidziała zarządzająca rozgrywkami spółka Ekstraklasa?

Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia dwa lata temu, 20 maja 2018 roku, gdy Legia też w Poznaniu grała ważny mecz. Wtedy fani "Kolejorza" nie wytrzymali i przerwali spotkanie w 76. minucie, przy stanie 0:2 dla Legii. Na murawie pojawiły się wtedy świece dymne, na boisko wpadło też kilkudziesięciu fanów Lecha. Mecz nie został dokończony, ostatecznie Lech został ukarany walkowerem, a legioniści cieszyli się wówczas z mistrzostwa ze swoimi kibicami, od których dostali repliki trofeum i medali.

Jak będzie teraz? Przede wszystkim, nie jest to mecz ostatniej kolejki, będzie też rozgrywany w innych okolicznościach. Nie ma mowy o komplecie, bo obowiązuje ograniczenie do 25% pojemności stadionu. Mecze Ekstraklasy odbywają się też bez udziału kibiców gości.

Co się musi stać, żeby Legia zdobyła mistrzostwo na boisku Lecha? [analiza, możliwe scenariusze]

Stadion Lecha Poznań

Autor: CYFRASPORT Stadion Lecha Poznań

Jak się okazuje, stanowisko Ekstraklasy S.A. w tej sprawie jest jasne. Jak się dowiedzieliśmy w tej organizacji, nie ma mowy o dekoracji mistrzów Polski już teraz. Władze spółki zadecydowały, że dekoracja mistrza nastąpi dopiero po zakończeniu meczów ostatniej kolejki.

Jeśli zatem tytuł trafi do Warszawy, to legioniści odbiorą trofeum i medale na Łazienkowskiej, po meczu z Pogonią Szczecin, 19 lipca.

Jakub Kamiński: nie było mi łatwo, musiałem pożyczać na buty