Fernando Santos

i

Autor: Cyfra Sport Fernando Santos

Kibice zabrali głos

Fernando Santos do zwolnienia?! Te dane mówią wprost. Trudna sytuacja portugalskiego selekcjonera

2023-07-01 15:42

Fernando Santos na pewno nie tak wyobrażał sobie początek pracy z reprezentacją Polski. Zwłaszcza, że biało-czerwoni w grupie eliminacji do mistrzostw Europy nie mierzą się z potęgami i awans powinien być obowiązkiem. Realia okazały się jednak brutalne i Santos ma poważny zgryz przed kolejnymi meczami. Fani ogromne pretensje za wyniki mają przede wszystkim do piłkarzy, ale i Portugalczyk musi mierzyć się z krytyką.

Trzy punkty w trzech pierwszych meczach eliminacji Euro 2024 to rezultat zdecydowanie gorszy niż się spodziewano. Polacy zdołali wygrać jedynie z Albanią, a w rywalizacji z Czechami i o zgrozo z Mołdawią okazali się gorsi. Zwłaszcza ta druga porażka odbiła się niebywale szerokim echem i na reprezentację spadła masa krytyki. Piłkarze nie byli oszczędzani przez ekspertów. Fernando Santos również musiał odpierać negatywne komentarze.

Santos do zwolnienia? Kibice zabrali głos

Zwłaszcza, że przychodził jako selekcjoner z ogromnymi sukcesami i ten, który w końcu ma odmienić grę reprezentacji Polski. Nie dość jednak, że postawa biało-czerwonych wciąż wygląda tak samo, a nawet gorzej niż za poprzedników, to w dodatku nie ma tego, co najważniejsze - wyników. Dlatego pojawiły się głosy, że być może trzeba rozstać się z portugalskim szkoleniowcem.

W badaniu panelu Ariadna przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski o ewentualne zwolnienie Santosa zapytani zostali kibice. Aż 39 proc. respondentów nie potrafiła powiedzieć, czy Portugalczyka trzeba zwolnić, czy też zostawić. 36 proc. natomiast uważa, że Santos wciąż powinien prowadzić kadrę, co przy tak słabych wynikach należy uznać za nieco zaskakujący wynik. Ale również 36 proc. ocenia dotychczasową pracę Santosa negatywnie.

Sonda
Czy Fernando Santos nadal powinien być selekcjonerem reprezentacji Polski?
Najnowsze