Fernando Santos

i

Autor: Cyfra Sport Fernando Santos

Wielkie zmiany?

Fernando Santos już teraz uderzy pięścią w stół. Może dojść do rewolucji, zmiana o 180 stopni

2023-03-27 7:08

Mecz z Czechami jest już historią, bolesną, ale jednak historią i reprezentanci Polski muszą skupić się nad tym, co przed nimi. A w poniedziałkowy wieczór powalczą o punkty w meczu z Albanią. Brak zwycięstwa bardzo szybko może sprawić, że sytuacja Polski w eliminacjach do Euro 2024 mocno się skomplikuje. Niewykluczone, że przed poniedziałkowym starciem Fernando Santos zdecyduje się na poważne zmiany w wyjściowym ustawieniu.

Zdarzają się takie mecze, w których jednej drużynie nie wychodzi kompletnie nic. Takim spotkaniem dla reprezentacji Polski była piątkowa rywalizacja z Czechami. Już po upływie kilkudziesięciu sekund biało-czerwoni byli w dramatycznej sytuacji, bo w ekspresowym tempie stracili dwie bramki i musieli gonić rezultat. Ostatecznie skończyło się porażką 1:3 i pozostawieniem ogromnego niesmaku wśród kibiców.

Santos przeprowadzi rewolucję? Możliwe poważne zmiany

Szansa na rehabilitacje przyjdzie szybko. W poniedziałkowy wieczór na PGE Narodowym podopieczni Fernando Santosa zmierzą się z Albanią. Zespół ten jest niewygodnym rywalem, bo potrafi napsuć krwi faworytom. A to właśnie Polacy będą kandydatami do zdobycia trzech punktów. Jest prawdopodobne, że Santos przed poniedziałkowym meczem zdecyduje się na poważne zmiany w składzie reprezentacji Polski.

W Pradze zawiodła zwłaszcza obrona, w której było mnóstwo dziur i nieporozumień. W dodatku kontuzji doznał Matty Cash i jest potrzebna kolejna roszada. Niewykluczone, że na prawym wahadle wybiegnie Przemysław Frankowski, który w kilku spotkaniach reprezentacji grał już na takiej pozycji. W dodatku w środku defensywy możemy zobaczyć Bartosza Salamona. Szansę na grę od pierwszych minut powinien dostać również Jakub Kamiński. W porównaniu z meczem z Czechami może dojść do prawdziwej rewolucji w składzie Polaków.

Przewidywalny skład Polski na mecz z Albanią:

Wojciech Szczęsny - Przemysław Frankowski, Bartosz Salamon, Jakub Kiwior, Nicola Zalewski - Michał Skóraś, Piotr Zieliński, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Jakub Kamiński - Robert Lewandowski

Sonda
Kto wygra mecz Polska - Albania?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze