FIFA podjęła kluczową decyzję. Dobre wieści dla Polaków, to może ułatwić baraże!

2022-01-14 20:00
Kamil Glik
Autor: Cyfra Sport Kamil Glik

Reprezentacja Polski wciąż pozostaje bez trenera, wszystko jednak wskazuje na to, że to kwestia tylko kilku dni, gdy zostanie ogłoszony nowy selekcjoner. Tymczasem FIFA podała bardzo ważne informacje, które mogą mieć wpływ na postawę Biało-Czerwonych w nadchodzących barażach. Chodzi o zawieszenia i żółte kartki, które zawodnicy „złapali” w trakcie eliminacji.

Eliminacje mistrzostw świata były połowicznie udane dla polskich piłkarzy. Biało-Czerwoni po remisie z Węgrami i porażce z Anglią niemal od razu wypisali się z walki o bezpośredni awans. Polakom pozostała walka o 2. lokatę i baraże, do których ostatecznie udało się awansować, choć przez porażkę z Węgrami w ostatnim meczu straciliśmy szansę na rozstawienie w pierwszym starciu barażowym. Z tego powodu mecz z Rosją odbędzie się w Moskwie. Jednym z pozytywów po zakończonych eliminacjach był fakt, że zawieszony za kartki jest tylko Mateusz Klich. FIFA ogłosiła, że podtrzymuje zawieszenia, które już zostały nałożone na zawodników, co jednak nie jest tak złą wiadomością, bowiem w zespole Rosjan taką karę w meczu z Polską odbędą Aleksandr Gołowin oraz Fiodor Smołow, czyli dwaj istotni piłkarze „Sbornej”. To jednak nie koniec dobrych wieści.

Kto śladami Matty’ego Casha? To oni są blisko reprezentacji Polski

Zobacz niezwykle drogi zegarek Roberta Lewandowskiego! Więcej w galerii poniżej

Polacy mogą odetchnąć ulgą, zagrają z większą swobodą?

Okazuje się bowiem, że FIFA postanowiła anulować żółte kartki, które zawodnicy uzbierali w starciach eliminacyjnych. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ zawieszenie światowa centrala nakładała już po dwóch żółtych kartonikach. A to sprawiało, że w polskiej drużynie zagrożonych absencją w drugim meczu (jeśli oczywiście uda się pokonać Rosjan) byłoby aż… 9 (!) piłkarzy, w tym kilku niezwykle istotnych dla zespołu: Kamil Glik, Bartosz Bereszyński, Matthew Cash, Michał Helik, Tomasz Kędziora, Arkadiusz Milik, Tymoteusz Puchacz, Damian Szymański i Karol Świderski.

Cezary Kulesza komentuje najnowsze doniesienia ws. selekcjonera! Prezes PZPN przekazał piekielnie ważne informacje

Teraz wspomniani zawodnicy nie będą musieli martwić się, że jeśli w starciu z Rosją obejrzą żółty kartonik, to nie wystąpią na PGE Narodowym przeciwko Czechom lub Szwecji. Warto jednak zanadto w przyszłość nie wybiegać i wciąż pamiętać o tym, że w tej chwili najważniejszy jest mecz z Rosją, choć fakt „wyczyszczenia” konta kartkowego może pozytywnie wpłynąć na morale polskich piłkarzy.

Sonda
Czy reprezentacja Polski awansuje na mundial w Katarze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze