Cezary Kulesza komentuje najnowsze doniesienia ws. selekcjonera! Prezes PZPN przekazał piekielnie ważne informacje

2022-01-14 16:44
Cezary Kulesza
Autor: Cyfra Sport Cezary Kulesza

Piątek 14 stycznia obfitował w niezwykle dużo doniesień na temat wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wydawało się, że lada chwila ogłoszony zostanie Adam Nawałka, ale oficjalnego potwierdzenia wciąż brak. W rozmowie z portalem WP SportoweFakty prezes PZPN postanowił skomentować najnowsze doniesienia w sprawie kadry. Przy okazji przekazał także niezwykle istotne informacje.

Cezary Kulesza został postawiony przez Paulo Sousę w bardzo trudnym położeniu – prezes PZPN musi tuż przed barażami znaleźć trenera, który zmaksymalizuje szanse polski na awans na mistrzostwa świata, które odbędą się w grudniu 2022 roku w Katarze. Aby to się udało, Polacy muszą pokonać na wyjeździe Rosję, a później u siebie wygrać z wygranym z pary Czechy/Szwecja. Zadanie jest więc wykonalne, ale z pewnością bardzo wymagające, zwłaszcza patrząc na ostatnie wyniki kadry i właśnie fakt, że obecnie została ona bez trenera. W ostatnim czasie pojawiło się wiele doniesień o tym, że selekcjoner został już wybrany i zostanie nim (ponownie) Adam Nawałka. Do tej pory jednak brak potwierdzenia tej informacji. Portal WP SportoweFakty postanowił zapytać o tę sytuację Cezarego Kuleszę, który przekazał bardzo ważne informacje na temat wyboru nowego selekcjonera.

Adam Nawałka przejmie reprezentację? Był na bezrobociu od trzech lat, wielka niewiadoma

Zobacz zdjęcia z Gali Mistrzów Sportu. Kliknij w galerię poniżej

Cezary Kulesza komentuje najnowsze doniesienia. Ważny przekaz dla kibiców

Prezes PZPN od razu podkreślił, że nie dokonano jeszcze wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Trudno jednak dziwić się takiemu stwierdzeniu, bowiem gdyby tak było, związek niezwłocznie by o tym poinformował. – Nie wybrałem jeszcze selekcjonera reprezentacji Polski – zadeklarował Cezary Kulesza – Wszystkie informacje medialnie dotyczące rzekomego ustalania ostatnich szczegółów z tym czy innym szkoleniowcem są nieprawdziwe. Prowadzę rozmowy, spotykam się z kandydatami, chcę jak najlepiej poznać ich pomysł na prowadzenie kadry, plan na baraże, na dalszy rozwój zespołu. To są kluczowe elementy przy wyborze – wyjaśnił prezes PZPN.

Nieoficjalnie: Wiemy, ile zarobi Adam Nawałka za pracę z reprezentacją Polski! Sousa mógł liczyć na o wiele więcej

Cezary Kulesza podał także inną, bardzo ważną informację. Okazało się bowiem, że grono kandydatów zostało zawężone już tylko do trzech nazwisk! – Toczą się rozmowy, mogę jedynie zdradzić, że jest trzech realnych kandydatów. Rozmawiałem z trenerami zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Teraz wybieram już w bardzo wąskim gronie – zdradził Cezary Kulesza w rozmowie z portalem WP SportoweFakty – Wiem, że kibice się niecierpliwią, ale czasem pośpiech jest złym doradcą. Przede wszystkim muszę wybrać mądrze, po analizie i rozmowach z kandydatami, poznając też ich punkt widzenia czy oczekiwania. Zapewniam, że reprezentacja będzie miała selekcjonera odpowiednio wcześnie, by w stu procentach zrealizować plan na mecz z Rosją – dodał.

Sonda
Kto powinien zastąpić Paulo Sousę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze