Gianni Infantino

i

Autor: East News Gianni Infantino

FIFA zostawiła kibiców na lodzie. A raczej na pustyni, szykuje się skandal

2022-06-17 12:12

FIFA zdążyła już przedstawić światu areny mistrzostw świata w 2026 roku, ale wciąż ma problemy z organizacją tegorocznego mundialu. Holenderski dziennik „De Telegraaf” informuje, że przedstawiciele światowej federacji już teraz mocno utrudnili kibicom z całego świata przeżywanie imprezy w Katarze. Problemem są hotele. Wiele wskazuje na to, że niektórzy kibice będą musieli spać na pustyni. I to nie jest żart.

Katarczycy chcą osiedlić kibiców z całego świata na pustyni, rozstawiając tam specjalne namioty. Holenderski dziennik dotarł do informacji, że jedna noc w takim namiocie będzie kosztować – najmniej – 200 dolarów. Okazało się, że hotele będą prawie niedostępne. Aż 80 proc. zarezerwowanych pokoi w całym Katarze zajęli przedstawiciele FIFA. Warto odnotować, że Katarczycy przygotowali 30 tysięcy pokoi.

Niemcy piszą o Lewandowskim i... cytują Karola Marksa! Kuriozalny materiał o kapitanie reprezentacji Polski

Robert Lewandowski po meczu Polska-Belgia

Na pustyni ma stanąć tysiąc namiotów, w tym dwieście luksusowych. Coraz bliżej spełnienia jest scenariusz, że wielu kibiców chcących obejrzeć mecz, będzie musiało skorzystać z hotelu w… Arabii Saudyjskiej. Katarczycy szacują, że około 1,2 miliona ludzi odwiedzi ich kraj w trakcie mistrzostw.

W 2020 roku liczba ludności w Katarze wynosiła niecałe 2,8 miliona. Katarski rząd ponoć zachęca obywateli, by ci wynajmowali pokoje kibicom. Jeśli jednak goście zdecydują się mieszkać w Arabii Saudyjskiej, to Katarczycy gwarantują organizację lotów wahadłowych na spotkania.

Mundial wystartuje 21 listopada i potrwa do 18 grudnia.

Wojciech Szczęsny zapowiedział koniec! Nie pozostawił cienia wątpliwości, wyraził się jasno

Sonda
Czy piłkarze odniosą sukces na mistrzostwach świata w Katarze?
Najnowsze