Kamil Grosicki, Hull City

Autor: East News Kamil Grosicki

Grosicki włączył TURBO. Strzelił dwa gole i zaliczył asystę [WIDEO]

2019-01-01 18:24

Nowy rok zaczął się wyśmienicie dla Kamila Grosickiego. Jego Hull City w 26. kolejce angielskiej Championship rozbiło Bolton 6:0, a reprezentant Polski zdobył dwie bramki i zaliczył asystę. Świetnie spisali się także Mateusz Klich (Leeds) i Paweł Wszołek (QPR), którzy również błysnęli formą.

To właśnie Grosicki rozpoczął wielkie strzelanie na KCOM Stadium. Polak w 29. minucie przytomnie odnalazł się w polu karnym i potężnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bramkarza rywali.

Druga bramka "Grosika" była jeszcze ładniejsza. Reprezentant Polski przeprowadził piękny rajd, który zakończył uderzeniem z prawej nogi. Bramkarz Boltonu musnął jeszcze piłkę ręką, ale nie był w stanie jej wybronić. Minutę przed tym golem Grosicki zaliczył asystę przy trafieniu Evandro. W drużynie Boltonu od 82. minuty grał Paweł Olkowski.

Powody do zadowolenia ma także Paweł Wszołek z Queens Park Rangers. Jego zespół co prawda nie był w stanie pokonać Aston Villi (2:2), ale Polak, który rozegrał 77 minut, zaliczył asystę. Tak samo jak Mateusz Klich z Leeds United, ale jego zespół przegrał po szalonym meczu 2:4 z Nottingham Forest.