Tymoteusz Puchacz zastąpi Arkadiusza Recę podczas EURO 2021

i

Autor: Cyfra Sport Tymoteusz Puchacz zastąpi Arkadiusza Recę podczas EURO 2021

Gwiazdor Lecha Poznań zastąpi Arkadiusza Recę na EURO 2021! Paulo Sousa już zdecydował

2021-05-16 13:59

Kontuzja Arkadiusza Recy okazała się o wiele poważniejsza, niż pierwotnie się wydawało, co przekreśliło szanse piłkarza Atalanty Bergamo na wyjazd na nachodzące EURO 2021. Uraz Recy był problemem nie tylko dla samego piłkarza, ale również selekcjonera reprezentacji Polski. Paulo Sousa na kilka dni przed podaniem szerokiej kadry musiał szukać zastępstwa na tę pozycję. Jak się okazuje, Portugalczyk miał już dokonać wyboru i postawić na Tymoteusza Puchacza z Lecha Poznań.

W ostatnich miesiącach wielu zawodników robiło wszystko, aby dobrze przygotować się do nachodzących mistrzostw Europy i przekonać do siebie selekcjonera Paulo Sousę, licząc na powołania na EURO 2021. Niestety, na ostatniej prostej przed imprezą, kilku zawodników wypadło z gry, przez co ich marzenia o wyjeździe na EURO 2021 legły w gruzach. Jednym z nich jest Arkadiusz Reca, kontuzja którego okazała się o wiele poważniejsza, niż początkowo zakładano. Jego uraz spędzał sen z powiek również Paulo Sousie, który szybko musiał znaleźć zastępstwo i jak się donosi Piotr Koźmiński, miał on już dokonać wyboru. - Z naszych informacji wynika, że Paulo Sousa już kilka dni temu zaczął przygotowywać plan B. Z tego co słyszymy, na początku tygodnia Portugalczyk rozmawiał z Tymoteuszem Puchaczem i zapowiedział mu, że powoła go na zgrupowanie przed finałami EURO - donosi dziennikarz portalu "WP Sportowe Fakty".

Sousa znalazł zastępstwo za Recę

Powołanie Tymoteusza Puchacza do seniorskiej kadry byłoby dla gwiazdora Lecha Poznań szczególnym osiągnięciem. Do tej pory lewy obrońca nie miał okazji zadebiutować w pierwszej drużynie Biało-czerwonych. W przeszłości Puchacz reprezentował Polskę w zespołach młodzieżowych, przechodząc przez wszystkie szczeble od drużyny U-16, do U-21. Kontuzja Arkadiusza Recy otwiera więc przed nim drzwi, aby teraz zagrać również w seniorskiej reprezentacji. 

Niemcy BEZLITOŚNI dla Roberta Lewandowskiego. On wyrównał rekord, a oni... Niesmak pozostanie

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia
Sonda
Czy Polska wygra EURO 2021?
Najnowsze