Arkadiusz Reca jest załamany swoją kontuzją i brakiem szans na EURO 2021

i

Autor: Cyfra Sport Arkadiusz Reca jest załamany swoją kontuzją i brakiem szans na EURO 2021

Reprezentant Polski jest załamany po tym, jak stracił szansę na EURO 2021 przez kontuzję. Nie zabrakło gorzkich słów, prawdziwa tragedia

2021-05-16 11:33

Przez ostatnie miesiące wielu zawodników robiło wszystko, aby jak najlepiej przygotować się na końcówkę sezonu i pokazać selekcjonerowi Paulo Sousie, że zasługują na powołanie na nadchodzące EURO 2021. Niestety, na ostatniej prostej z gry wypadło kilku zawodników, a ich urazy okazały się na tyle poważne, że nie będą w stanie zagrać na mistrzostwach Europy. Jednym z nich jest Arkadiusz Reca, który jest załamy i nie szczędził gorzkich słów.

Imprezy pokroju mistrzostw Europy oraz świata rządzą się swoimi prawami i zawodnicy zawsze stają na głowie tuż przed nimi, aby zaprezentować się jak najlepiej na boisku i zwrócić na siebie uwagę selekcjonera reprezentacji. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że skład polskiej kadry, który stoczy bój podczas EURO 2021 nie będzie różnił się za bardzo od tego, które oglądaliśmy do tej pory, jednak na ostatniej prostej przed turniejem z gry wypadło kilku zawodników. Oprócz Krzysztofa Piątka, który doznał poważnej kontuzji stawu skokowego, szasnę na nadchodzące mistrzostwa Europy stracili również inni zawodnicy, w tym Arkadiusz Reca. Kontuzja zawodnika Atalanty Bergamo wypożyczonego w tym sezonie do Crotone okazała się o wiele poważniejsza, niż początkowo sądzono i reprezentant Polski będzie musiał poddać się operacji. Po tych informacjach Arkadiusz Reca nie krył swojego smutku i gorzkich słów. 

Reca załamany kontuzją

- Tak żyłem już tym turniejem. Chciałem jak najlepiej przygotować się w klubie do tego, że jeśli dostanę powołanie, to będę gotowy, aby pomóc reprezentacji. I nagle wyszła ta kontuzja… Nie było to przyjemne. Ciężko było zrezygnować z marzeń i umówić się na operację - wyznał w rozmowie z portalem "Łączy Nas Piłka" Arkadiusz Reca. - Na szczęście mam przy sobie córeczki i żonę. One pozwalają mi oderwać się od tych smutnych wydarzeń, są moją radością - dodał reprezentant Polski. Do tej pory Reca zagrał w 14. meczach reprezentacji Polski, w czasie których zanotował jedną asystę. 

Arkadiusz Milik stanął przed wielką szansą! To może odmienić karierę reprezentanta Polski

Jan Tomaszewski wspomina GERDA MUELLERA: Był moim KATEM, ale Lewandowski jest lepszy
Sonda
Czy Polska wygra EURO 2021?
Najnowsze