Cezary Kulesza

i

Autor: Cyfra Sport Cezary Kulesza

Haniebne postępowanie sponsora kadry. PZPN będzie bezlitosny, umowa sponsorska zostanie zerwana

2022-03-15 10:40

Codziennie można usłyszeć o kolejnych firmach i przedsiębiorstwach, które wycofują się z Rosji. Wszystko za sprawą agresji tego państwa na Ukrainę. Niestety nie wszyscy decydują się na tak odważne kroki i w sieci można znaleźć tzw. "listę hańby", na której widnieją firmy, które jeszcze nie wycofały się z Rosji. Jedną z nich jest Leroy Merlin. Francuska sieć sklepów jest sponsorem reprezentacji Polski, a PZPN miał podjąć kroki, żeby odciąć się od tej firmy.

Wojna na Ukrainie sprawiła, że Rosja stała się światowym pariasem. Sankcje nakładane na ten kraj oraz wiele innych decyzji powoduje, że Rosjanie na długo będą musieli zapomnieć o życiu, jakie prowadzili dotychczas. Mnóstwo firm decyduje się na zamknięcie swoich oddziałów w tym kraju, a do bojkotu dołączają największe przedsiębiorstwa na świecie.

Lewandowski zachęca do angażowania się w pomoc dla Ukrainy. Idzie ramię w ramię z kapitanem Szkotów

Skandaliczna decyzja sponsora reprezentacji Polski. PZPN ostro zareaguje

W sieci można zobaczyć wiele nagrań i zdjęć pokazujących puste sklepowe półki, zamknięte lokale i kolejki przed dopiero zamykającymi się sklepami. Są jednak firmy, które na razie nie zamierzają wycofywać się z Rosji. Do tego grona należy sieć francuskich sklepów z branży budowlanej, Leroy Merlin. Firma jest jednocześnie sponsorem reprezentacji Polski.

Michniewicz ogłosił krajowe powołania. Wielkie powroty stały się faktem, odkrył karty

Pojawiły się więc głosy, że PZPN powinien podjąć kroki, które zakończą współpracę z Francuzami. Jasnym jest, że rozwiązanie umowy nigdy nie należy do prostych spraw i wymaga dużej pracy prawników, ale jak przekazał na Twitterze dziennikarz TVP Sport, Maciej Iwański, takie prace w polskim związku zostały podjęte.

Sonda
Jak oceniasz decyzję FIFA w sprawie ukarania Rosji walkowerem?

PZPN podejmie stanowcze kroki. Zero wątpliwości

- Według moich informacji w PZPN od chwili informacji o decyzji sponsora trwają intensywne prace nad rozwiązaniem tej sprawy - i umowy. Tylko, że jest dużo prawnych kwestii które powodują, że może to potrwać - czytamy we wpisie dziennikarza. Wcześniej Leroy Merlin Polska wydał oświadczenie w sprawie braku wycofania się sieci z Rosji.

- Drodzy, jako Leroy Merlin Polska mamy wpływ na to co robimy w Polsce, dlatego nasze działania koncentrują się na pomocy ofiarom wojny. Prowadzimy ją od początku kryzysu, wspierając pracowników Leroy Merlin Ukraina, a także innych uchodźców, którzy zwracają się do nas o pomoc. Każdego dnia, nasi pracownicy przyjmują do swoich domów uchodźców, a my wspieramy jednych i drugich finansowo. Na ten cel przeznaczamy 4,5 miliona złotych. Część z tej kwoty przekażemy na wsparcie dla różnych organizacji pomocowych. Funkcjonujemy tu w Polsce i nie mamy wpływu na działalność przedsiębiorstw w innych krajach  - czytamy w oświadczeniu Leroy Merlin Polska.

Cezary Kulesza prezesem PZPN. Kulisy wyborów | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze