Jakub Błaszczykowski szczerze o wyborach nowego trenera reprezentacji Polski. Powiedział o Kuleszy, postawił sprawę jasno

2022-01-28 16:00
Kuba Błaszczykowski
Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS Kuba Błaszczykowski

Jakub Błaszczykowski postanowił odnieść się do zamieszania spowodowanego wyborem nowego trenera reprezentacji Polski. Były kapitan kadry udzielił wywiadu "Interii", w którym powiedział, że nie można zrzucać odpowiedzialności za wybór trenera na Cezarego Kuleszy. Zdaniem piłkarza Wisły Kraków, obecny zarząd PZPN musi mierzyć się z problemami, które powstały w trakcie poprzedniej kadencji.

Jakub Błaszczykowski postanowił odnieść się do zamieszania spowodowanego wyborem trenera reprezentacji Polski. Były kapitan kadry w rozmowie z "Interią" zaznaczył, że za obecny stan rzeczy nie może odpowiadać Cezary Kulesza, który część problemów "przejął w spadku", po poprzednim zarządzie piłkarskiej centrali.

Reprezentant Polski może zmienić klub i pobić rekord transferowy! Trafi do giganta?

Jakub Błaszczykowski szczerze o wyborze trenera reprezentacji Polski. Nie wini Kuleszy

Mimo że do barażów do mistrzostw świata w Katarze zostało mało czasu, reprezentacji Polski nie poznała jeszcze szkoleniowca, który miałby poprowadzić drużynę do walki o miejsce na czempionacie globu. Błaszczykowski, w rozmowie z Interią zaznacza, że za taki stan rzeczy nie należy winić Kuleszy, który wykonuje swoją pracę tak dobrze, jak to tylko możliwe.

- Znalezienie nowego selekcjonera to ważna decyzja. W kontekście ewentualnego awansu na mundial to decyzja wręcz kluczowa. Pewnie są dwie opcje - trener na baraże i ewentualne MŚ i druga dłuższa, z Ligą Narodów i walką o wyjazd na ME. Dlatego ja bym dał czas ludziom, którzy są za to odpowiedzialni, bo oni na pewno nie znaleźli się w komfortowej sytuacji (...) Tego problemu nie rozwiąże się w przeciągu kilku dni. Musimy wiedzieć, że PZPN nie jest w dobrej pozycji negocjacyjnej. Dlatego dajmy czas prezesowi Kuleszy. On podejmie decyzję. Pamiętajmy, że tego problemu nie stworzył sobie prezes Kulesza, tylko dostał go w spadku - mówi były kapitan kadry w rozmowie z Interią.

Tak naprawdę traktują Paulo Sousę w Brazylii! Prawda wyszła na jaw, tego nie doświadczał nawet w Polsce Aby zobaczyć, jakim samochodem jeździ Jakub Błaszczykowski, przejdź do galerii poniżej.

Błaszczykowski życzy Kuleszy dobrego wyboru selekcjonera

Były reprezentant kraju podkreślił, że rozumie położenie, w którym znalazł się Cezary Kulesza i liczy na to, że uda mu się znaleźć odpowiedniego następcę Paulo Sousy.

- Trzeba wysłuchać każdego, jego argumentów, planu na grę. Nam jest łatwo mówić, siedzimy przy kawce, nie ponosimy za nic odpowiedzialności. Często jestem też z tej drugiej strony i wiem, że to nie są proste rzeczy. Powodują tylko niepotrzebną presją i spekulacje. Czekam cierpliwie, jak większość kibiców, wierzę, że to się dobrze skończy, życzę prezesowi Kuleszy dobrego wyboru. Wiem, że to nie jest prosta rzecz - mówi były kapitan Wisły Kraków.

Sonda
Czy Polska zagra na mundialu w Katarze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze