Jednak nie Nawałka?! Sensacyjne doniesienia, wszystko może się zmienić na ostatniej prostej

2022-01-19 17:59
Cezary Kulesza, prezes PZPN
Autor: Cyfra Sport Cezary Kulesza, prezes PZPN

Od kilku dni niemal pewne wydawało się, że posadę selekcjonera reprezentacji Polski obejmie Adam Nawałka. Pojawiły się już pierwsze informacje na temat tego, kto będzie pracował w sztabie trenera, który prowadził kadrę już wcześniej w latach 2013-2018. Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że prezes PZPN Cezary Kulesza wciąż nie podjął ostatecznej decyzji i wciąż prowadzone są negocjacje. Zdaniem „Przeglądu Sportowego” grze pozostawać ma trzech kandydatów, a jednym z nich jest słynny Andrij Szewczenko.

W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się dużo na temat wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Z szerokiego grona nazwisk pozostało ich już tylko kilka, a jeszcze chwilę temu wydawało się, że lada moment nowym trenerem oficjalnie ogłoszony zostanie Adam Nawałka. Wyznaczony wcześniej termin podania nazwiska nowego trenera kadry (19 stycznia) właśnie mija i jest już pewne, że tego dnia nie poznamy następcy Paulo Sousy. Okazuje się bowiem, że Adam Nawałka, który zdaniem wielu mediów w Polsce rozpoczął już nawet kompletowanie sztabu, wcale nie jest faworytem Cezarego Kuleszy. Sytuacja zmieniła się, gdy ogłoszono, że Andrij Szewczenko został zwolniony z Genoi. Niewykluczone, że prezes PZPN-u najchętniej właśnie jego widziałby na stanowisku selekcjonera.

Jan Tomaszewski uratował z opresji Nawałkę! Wymachiwał ręką niczym szablą, niewiarygodna historia

Decyzja wciąż nie zapadła. Kolejny zwrot akcji ws. nowego selekcjonera?

Część mediów była już pewna, że Adam Nawałka obejmie stanowisko selekcjonera. Jeden z najsłynniejszych polskich dziennikarzy, Mateusz Borek, zdecydował się nawet powitać na nowo 64-latka w reprezentacji Polski, choć oficjalnego potwierdzenia wciąż nie było, a najnowsze informacje zasiewają kolejne ziarna niepewności.

Jerzy Dudek wraca do reprezentacji Poski? Media podają sensacyjną informację, za wszystkim ma stać Nawałka

Już wcześniej mówiło się o tym, że Adam Nawałka nie jest faworytem Cezarego Kuleszy. Nazwisko nowego selekcjonera miało zostać ogłoszone w środę 19 stycznia, ale takowe nie nastąpiło. Jak donosi „Przegląd Sportowy” w grze o posadę trenera polskiej kadry wciąż są trzej trenerzy. Jednym z nich jest oczywiście Nawałka, drugim ma być natomiast Michał Probierz, co zdaje się być nieco zaskakujące. Trzeci z kolei ma być Andrij Szewczenko.

Legenda ukraińskiej i europejskiej piłki właśnie stracił pracę w swoim klubie. Genoa nie była zadowolona, że przyjście Szewczenki nie poprawiło gry zespołu z północy Włoch. Tym samym Ukrainiec wrócił na rynek trenerski i choć w klubie sobie nie poradził, to wykonał bardzo dobrą pracę w reprezentacji Ukrainy. Na przeszkodzie PZPN-owi stać mogą jednak wysokie zarobki Szewczenki i nie wiadomo również, czy sam trener ma w ogóle chęć przejęcia polskiej reprezentacji.

Sonda
Kto powinien objąć reprezentację Polski w piłce nożnej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze