Mateusz Borek uprzedził Cezarego Kuleszę? Oficjalne powitanie Nawałki. „Nie takie rzeczy ogarnialiśmy”

2022-01-19 7:37
Adam Nawałka, Mateusz Borek
Autor: Super Express Mateusz Borek oficjalnie przywitał Nawałkę

Do baraży o mistrzostwa świata zostały 2 miesiące, a reprezentacja Polski wciąż nie ma oficjalnie trenera. Od odejścia Paulo Sousy minęły już trzy tygodnie, ale PZPN nie spieszył się z wyborem jego następcy. Mimo wielu doniesień sugerujących powrót Adama Nawałki, Cezary Kulesza wstrzymuje się z decyzją. Nie przeszkodziło to Mateuszowi Borkowi, który oficjalnie powitał byłego selekcjonera w nowej-starej pracy, czym zaskoczył kibiców.

Sousa w świąteczną niedzielę zadzwonił do prezesa PZPN i poprosił o przedwczesne rozwiązanie kontraktu. W Polsce jego dezercję zapamięta się na długie lata, bowiem porzucił on reprezentację w kluczowym momencie walki o mistrzostwa świata. Zdradził piłkarzy, którzy nie ukrywają wściekłości, a Cezary Kulesza dogadał po kilku dniach negocjacji odpowiednie odszkodowanie. 29 grudnia oficjalnie pożegnano portugalskiego bajeranta, który kłamał prosto w oczy, a za plecami ustalał warunki kontraktu z brazylijskim Flamengo. Biało-Czerwoni na trzy miesiące przed barażami o mundial zostali bez trenera, a kolejny miesiąc z tego okresu poświęcono na poszukiwania. Prezes PZPN zakładał, że nazwisko nowego selekcjonera ogłosi do 19 stycznia, ale tuż przed tą datą pojawiły się sensacyjne wiadomości, jakoby termin ten się wydłużył. Mimo że od dłuższego czasu jedynym faworytem wydaje się Adam Nawałka!

Fatalne doniesienia dla reprezentacji. To byłby wielki cios podczas baraży, czarny scenariusz zaczyna się realizować

W galerii poniżej zobaczysz, jak na przestrzeni lat zmieniał się Adam Nawałka:

Borek powitał Nawałkę. Przedwcześnie?

Trener, który prowadził reprezentację w latach 2013-18, był głównym faworytem od momentu rozstania z Sousą. Spokój PZPN sprawił jednak, iż do siedziby federacji zaczęły spływać zagraniczne kandydatury, które wywołały sporo zamieszania. Głośno było m.in. o negocjacjach Kuleszy z Fabio Cannavaro, a w grze o "stołek" byli też m.in. Marco Koller i Andrea Pirlo. Mimo wszystko od kilku dni panuje przekonanie, że to właśnie były selekcjoner wróci do pracy w kadrze. Brakuje jedynie oficjalnego potwierdzenia, na które czekają już wszyscy. Napięcie jest tak duże, że Mateusz Borek uprzedził prezesa PZPN i oficjalnie powitał Nawałkę!

Jan Tomaszewski uratował z opresji Nawałkę! Wymachiwał ręką niczym szablą, niewiarygodna historia

"Najlepszy z możliwych wyborów. Zadanie jest piekielnie trudne. Ale nie takie rzeczy ogarnialiśmy z selekcjonerem Adamem. Autobus znów nie będzie cofał, wywiadów za wiele nie będzie, jeśli kawka na PGE Narodowym to tylko z ciastkiem, a jeśli awansujemy na mundial, to zapewne do Kataru polecą też rowery. Ale najważniejsza będzie jego charyzma, czucie szatni, dbanie o każdy detal taktyczny, wybór właściwej jedenastki i komunikacja z zespołem. O top przygotowanie modowe trenera Nawałki też możemy być spokojni" - napisał na Instagramie słynny komentator, choć oficjalnie reprezentacja dalej nie ma trenera, a ostatnie doniesienia poddawały w wątpliwość zatrudnienie Nawałki.

Sonda
Czy Adam Nawałka będzie dobrym następcą Paulo Sousy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze