Jerzy Dudek i Jan Tomaszewski

i

Autor: Tomasz Radzik, Andrzej Lange

Jak zagra Michniewicz?

Jerzy Dudek ma propozycję dla selekcjonera. Tak jego zdaniem powinien zagrać, Jan Tomaszewski byłby wściekły

2022-09-19 11:29

Jerzy Dudek w swoim felietonie w „Przeglądzie Sportowym” krótko skomentował powołania Czesława Michniewicza na zgrupowanie przed wrześniowymi meczami Ligi Narodów. Były bramkarz reprezentacji nie jest zaskoczony nazwiskami jakie znalazły się na liście. Dudek, zważając na formę poszczególnych zawodników, ma dla selekcjonera pewną propozycję, którą... nie raz krytykował Jan Tomaszewski!

Pod koniec września reprezentacja Polski rozegra dwa ostatnie mecze w fazie grupowej Ligi Narodów. Na awans Polacy szans już nie mają, ale wciąż nie mogą być pewni utrzymania. W ostatnich dwóch starciach Biało-Czerwoni zmierzą się z Holandią (22 września) oraz z Walią (25 września). Wydaje się, że kluczowy będzie mecz z Walijczykami, nad którymi mamy obecnie 3 punkty przewagi. Pokonanie ich, bez względu na wyniki innych spotkań, pozwoli nam zachować 3. miejsce w grupie i utrzymanie w Dywizji A Ligi Narodów. Jerzy Dudek nie jest zaskoczony powołaniami, ale ma wątpliwości, czy obecni w kadrze zawodnicy poradzą sobie z taktyką, jaką do niedawna stosował Czesław Michniewicz.

Mocny sygnał Karola Świderskiego dla selekcjonera. Wierzył do końca, dubletem dał zwycięstwo

PKO Ekstraklasa Raport z Damianem Kądziorem

Jerzy Dudek obawia się o dyspozycję niektórych piłkarzy

 – Szczerze mówiąc, nazwiska powołanych na najbliższe zgrupowanie mnie nie zaskoczyły, bo kadra jest tak szeroka, że tak naprawdę każdego można dowołać. Zawsze znajdą się argumenty za i przeciw. Selekcjoner powołał wszystkich, którzy zasługują i tych, którzy mają gorszą formę – zaczął Jerzy Dudek w swoim felietonie w „Przeglądzie Sportowym”

Te słowa Kamila Grosickiego mogą zaniepokoić kibiców. Nadchodzi trudny moment? Postawił na szczerość

 – Chyba najwięcej dyskusji jest wokół braku na liście Rafała Gikiewicza. (…) jedni domagają się powołania, drudzy nie. Tak czy inaczej, pozycja bramkarza jest dobrze obsadzona – ocenił były bramkarz reprezentacji Polski. Większym problemem jego zdaniem jest dyspozycji niektórych piłkarzy z pola. Wskazuje on tu m.in. na Żurkowskiego, który gra mało, Krychowiaka, który gra w mało wymagającej lidze arabskiej czy brak Casha, który do tej pory świetnie spisywał się na prawym wahadle.

David Beckham czekał kilkanaście godzin, by pożegnać królową. Zobacz zdjęcia w galerii poniżej:

Propozycja Dudka rozzłościłaby Tomaszewskiego!

Jerzy Dudek na łamach „Przeglądu Sportowego” wskazał, że w świetnej formie za to znajdują się napastnicy. Oczywiście Lewandowski błyszczy jak zawsze, ale też Milik i Piątek po powrocie do Włoch radzą sobie coraz lepiej, a za oceanem cały czas świetnie radzi sobie także Karol Świderski, który nawet w ostatniej kolejce zdobył dwie bramki. Z tego powodu Dudek zaproponował grę na dwóch napastników.

Nowa koszulka reprezentacji Polski! Mamy komunikat PZPN!

 – Pamiętam, jak narodził się pomysł o grze dwójką napastników. Już Paulo Sousa sporo mówił o wielkim potencjale w ataku. Przy dobrej formie Piątka i Milika warto się nad tym zastanowić, poza tym jest też Karol Świderski, który w kadrze zazwyczaj dawał coś ekstra. Wydaje się, że dwójka snajperów i podwieszony Zieliński, to optymalny układ – napisał wprost Jerzy Dudek. Z jego pomysłem z pewnością nie zgodziłby się Jan Tomaszewski, inny legendarny bramkarz, który wielokrotnie stwierdzał, że dwie „dziewiątki” na boisku będą sobie tylko przeszkadzały.

Sonda
Czy piłkarze odniosą sukces na mistrzostwach świata w Katarze?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze