Krzysztof Piątek

i

Autor: Cyfra Sport Krzysztof Piątek

Kadra pełna problemów! Są zmiany w składzie reprezentacji Polski

2021-08-30 13:10

Selekcjoner Paulo Sousa nie może mówić o pełnym komforcie pracy wobec wrześniowego zgrupowania reprezentacji Polski. Sytuacja zdrowotna w powołanym przez niego zespole nie należy do optymalnych. Z tego powodu na liście powołanych doszło do pewnych zmian. Niektórzy nie wezmą udziału w pojedynkach, przed innymi pojawiła się szansa, by to uczynić.

Przed "Biało-czerwonymi" bardzo istotne mecze w kontekście walki o awans na mistrzostwa świata w Katarze. Na początku września Polacy zmierzą się kolejno z Albanią, San Marino i Anglią, a w każdym z tych pojedynków potrzebują jak najlepszych wyników - najlepiej łącznie dziewięciu punktów - aby zachować realne, mocne szanse awansu na mundial. Łatwo o to nie będzie, a już zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt problemów, z którymi mierzy się kadra.

Zobacz też: Urodziny Roberta Lewandowskiego. Suknia Ani wgniata w fotel

Już w poniedziałek opublikowany został komunikat odnośnie koniecznych zmian w kadrze. Czytamy w nim:

"Dawid Kownacki, Kacper Kozłowski, Krzysztof Piątek i Sebastian Szymański z powodu kontuzji nie zagrają we wrześniowych meczach eliminacji mistrzostw świata 2022 z Albanią, San Marino i Anglią. W zgrupowaniu nie weźmie udziału również Mateusz Klich, który ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Selekcjoner Paulo Sousa dodatkowo powołał Jakuba Kamińskiego z Lecha Poznań i Kamila Piątkowskiego z Red Bulla Salzburg".

W dalszym ciągu Paulo Sousa może natomiast liczyć na Piotra Zielińskiego. Polak co prawda doznał urazu w meczu pierwszej kolejki Serie A z Venezią i nie zagrał w miniony weekend z Genoą, ale niewykluczone, że zdoła wykurować się do ostatniego pojedynku podczas wrześniowej przerwy reprezentacyjnej, w którym "Biało-czerwoni" powalczą z Anglią. Do tego starca dojdzie w środę, 8 września na PGE Narodowym w Warszawie.

Jan Tomaszewski po losowaniu Legii w Lidze Europy. "To nie są frajerzy..."
Najnowsze