Kamil Grosicki

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Grosicki

Kamil Grosicki nie żałuje, że nie pojechał na Euro! To wszystko zgodnie z planem

2021-05-30 18:03

Głośnym echem odbił się brak powołania do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy dla Kamila Grosickiego. Skrzydłowy zapłacił w ten sposób niejako za swoją decyzję - zimą został w West Bromwich Albion, mimo że szkoleniowiec nie widział go w składzie. W efekcie nie grał praktycznie w ogóle i selekcjoner Paulo Sousa nie miał wyboru. Agent zawodnika przedstawia jednak, że piłkarz nie żałuje swojego podejścia.

Decyzja Sousy

Kamil Grosicki przez wiele lat stanowił o sile reprezentacji Polski. Było tak zarówno za kadencji selekcjonera Adama Nawałki, jak i Jerzego Brzęczka. Sytuacja klubowa "Grosika" wyglądała jednak zgoła inaczej. Występował regularnie w swoich ekipach i na kadrę przyjeżdżał w optymalnej formie. Nowy selekcjoner Polski, Paulo Sousa, powołał Grosickiego na marcowe zgrupowanie reprezentacji, ale pod kątem Euro nie miał już wyboru. Wobec braku gry w klubie, Portugalczyk zrezygnował ze skrzydłowego.

Wiemy, jak Robert Lewandowski rozpoczyna dzień na zgrupowaniu kadry! Ach, można pozazdrościć

"Grosik" nie żałuje

Niektórzy kibice twierdzili, że mimo wszystko Paulo Sousa powinien dać szansę Kamilowi Grosickiemu. Stało się jednak inaczej i - jak się okazuje - sam zawodnik niczego nie żałuje. - Kamil ma bardzo dużo ofert. Jest w tej chwili wolnym zawodnikiem i musi wszystko przeanalizować. Na dzień dzisiejszy Kamil nie żałuje pozostania w Anglii do końca - wyjaśnia w rozmowie z portalem "Sportowe Fakty" Daniel Kaniewski, agent piłkarski.

Sonda
Czy reprezentację Polski stać na półfinał Euro 2020?

- Grosicki zrobił porządek z ludźmi, którzy pomagali mu przy ostatnich jego transferach, które nie wyszyły. Podjął męskie decyzje i bardzo dobrze. Chce jeszcze grać w piłkę i przypomnieć się kibicom nie tylko w Polsce ale i za granicą - dodał Kaniewski.

Fanom Kamila Grosickiego pozostaje mieć nadzieję, że już wkrótce skrzydłowy znajdzie nowy zespół, ustabilizuje w nim formę, a w efekcie zapracuje na kolejne powołania do reprezentacji Polski. Tymczasem zawodnikowi pozostaje kibicować na Euro z perspektywy telewizji.

Piosenki na Euro - Endless Summer, Can You Hear Me i wiele innych. Pamiętacie je wszystkie?
Najnowsze