Kamil Grosicki

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Grosicki

Kamil Grosicki nie zamierzał ukrywać, co myśli o relacjach z Michniewiczem. Powiedział to wprost

2022-03-18 14:56

Od dłuższego czasu spekulowało się, że po wielu miesiącach nieobecności Kamil Grosicki wróci do reprezentacji Polski. Skrzydłowy nie był ulubieńcem Paulo Sousy, przez co stracił mistrzostwa Europy, ale od kiedy kadrę przejął Czesław Michniewicz, "TurboGrosik" mógł spodziewać się dobrych informacji. Te nadeszły niedawno. Zawodnik nie ukrywa radości z ponownego powołania oraz wyjawił, co sądzi o jego relacjach z selekcjonerem.

W pewnym momencie ciężko było wyobrazić sobie kadrę bez Kamila Grosickiego. Zawodnik mógł mieć gorszy okres w klubie, ale mimo tego zawsze dawał reprezentacji pozytywne bodźce. Kibice szanowali i lubili go za to, że w koszulce z orzełkiem na piersi zawsze daje z siebie maksimum. Grosicki wielokrotnie podkreślał, że występy w kadrze to dla niego najwyższa możliwa nobilitacja.

Wiemy co z kolanem Robert Lewandowskiego! Już wszystko jasne, trener Bayernu zdradził całą prawdę!

Grosicki szczerze o relacjach z Michniewiczem. Powiedział to wprost

Ale od roku nie oglądaliśmy piłkarza Pogoni Szczecin w biało-czerwonej reprezentacji. W początkowych etapach pracy Paulo Sousy Grosicki dostawał jeszcze powołania. Ale potem selekcjoner skreślił skrzydłowego. Nie powołał go także na mistrzostwa Europy, co dla wielu było zaskoczeniem. Sam piłkarz nie ukrywał negatywnych emocji.

Mateusz Ponitka zamknął usta krytykom! Podjął niezwykle ważną decyzję, wyjaśniła się jego przyszłość

Na stanowisku selekcjonera doszło jednak do zmiany i zmieniła się także sytuacja Grosickiego. Po tym jak kadrę objął Czesław Michniewicz zaczęto mówić, że piłkarz ma wielką szansę na powrót. Potwierdziło się to niedawno, gdy Grosicki otrzymał powołanie. - Czekałem na powołanie jak dziecko na Świętego Mikołaja. Chodziłem, wypatrywałem. Mniej więcej z takim poruszeniem czekałem na swój prezent - powiedział Grosicki w rozmowie z portalem SportoweFakty WP.

Sonda
Czy powrót Kamila Grosickiego to dobra decyzja Michniewicza?

Grosicki szczerze o powrocie do kadry. Wielkie emocje

- Jestem doświadczonym zawodnikiem, rozegrałem już trochę meczów w reprezentacji, ale to nie ma znaczenia – po prostu bardzo się cieszyłem - dodał. Grosicki zdradził, że od początku był w kontakcie z Michniewiczem i uważa, że ich relacje są bardzo dobre. - Byłem od początku w kontakcie z trenerem Michniewiczem. Myślę, że od razu złapaliśmy fajny kontakt. Czytałem też wywiady selekcjonera. Za każdym razem wypowiadał się na mój temat, wspominał, że na mnie liczy i będę obserwowany. Na pewno mnie to budowało - zdradził.

Reprezentant Polski zadeklarował, że zamierza powalczyć o miejsce w składzie. - Nie jadę na kadrę po to, by wypić herbatę z Kamilem Glikiem, pośmiać się czy atmosferę robić. Nie jestem od tego. Trenerowi Michniewiczowi powiedziałem, że jestem gotowy, chcę pomóc i jak najlepiej się pokazać - wyjawił piłkarz Pogoni Szczecin.

Remont trasy Łazienkowskiej z lotu ptaka. Tak kierowcy łamią przepisy
Najnowsze