Kim jest Robert Lewandowski? Sylwetka napastnika reprezentacji Polski: klub, żona, rodzina

2021-05-06 10:19 Damian Okła
Robert Lewandowski
Autor: Cyfra Sport Polska - Islandia STREAM ONLINE LIVE Mecz Polska - Islandia STREAM LIVE w INTERNECIE TRANSMISJA ONLINE Ostatni sprawdzian przed Euro!

Robert Lewandowski jest postacią, której nie trzeba przedstawiać w jakiś szczególny sposób. Kapitan reprezentacji Polski to obecnie największa gwiazda nie tylko biało-czerwonej kadry, ale również światowego futbolu. Kolejny raz to w dużej mierze na niego będą zwrócone oczy wszystkich polskich kibiców podczas zbliżających się mistrzostw Europy. Dla Lewandowskiego Euro 2020 będzie trzecią taką imprezą w jego karierze.

Przez dekady polska piłka czekała na taką postać jak Robert Lewandowski. Oczywiście w przeszłości mieliśmy również świetnych piłkarzy jak Zbigniew Boniek, Grzegorz Lato, czy Włodzimierz Lubański, ale w ich czasach piłka nożna nie stanowiła tak globalnego produktu, jak ma to miejsce obecnie. Teraz najlepsi piłkarze to nie tylko zawodnicy, ale również przedsiębiorcy i gwiazdy ogólnopojętego show-biznesu. Lewandowski od paru lat wymieniany jest na równi z Leo Messim, Cristiano Ronaldo, czy Neymarem, a więc piłkarzami, o których mówi cały świat. Potwierdzeniem niesamowitych osiągnięć kapitana reprezentacji Polski był rok 2020. Rok dla wielu trudny, a dla Lewandowskiego bogaty w indywidualne i zespołowe osiągnięcia. Napastnik Bayernu Monachium zdobył każdy możliwy puchar z Bawarczykami, na czele z Ligą Mistrzów. Sam natomiast został wybrany najlepszym piłkarzem świata według FIFA. Jedyne czego można żałować to tego, że plebiscyt na Złotą Piłkę został odwołany, bo Lewandowski byłby głównym kandydatem do jej zdobycia, co byłoby historycznym osiągnięciem.

Spis treści

  1. Robert Lewandowski klub
  2. Robert Lewandowski reprezentacja
  3. Robert Lewandowski żona i rodzina
  4. Robert Lewandowski sylwetka

Robert Lewandowski klub

Napastnik stał się światową marką i jest rozpoznawalny chyba w każdym zakątku świata. A stało się tak przede wszystkim za sprawą występów dla Bayernu Monachium. Lewandowski do klubu z Bawarii dołączył już jako gwiazda Borussii Dortmund, w której występował przez cztery lata. "Lewy" dla Bayernu wystąpił już w ponad trzystu spotkaniach, w których zdobył blisko trzysta bramek. Wielką skutecznością wykazywał się również w Lechu Poznań, skąd wypłynął na szerokie wody. Z Bayernem zdobył tak naprawdę wszystko, co było do zdobycia. W jego pięknej karierze i na półce ze statuetkami brakuje na pewno medali wywalczonych z reprezentacją.

Robert Lewandowski reprezentacja

O kolejne marzenia Lewandowski powalczy na trzecich dla siebie mistrzostwach Europy. Jak dotychczas turnieje te mocno mu nie wychodziły. W 2012 roku, już jako jeden z liderów kadry, zdobył jedną bramkę. Miało to miejsce w meczu otwarcia z Grecją. Natomiast podczas ostatniego Euro Polacy grali jak z nut, ale znów zabrakło indywidualnych popisów Lewandowskiego. Kapitan przebudził się dopiero w ćwierćfinale z Portugalią, kiedy już na samym początku dał Polakom prowadzenie. Ale jak wszyscy doskonale pamiętamy, w serii rzutów karnych lepsza okazała się Portugalia, która sięgnęła następnie po tytuł mistrzów Europy. Ambicja Lewandowskiego, który chce sięgać po kolejne sukcesy i trofea na pewno nie pozwoli mu patrzeć w przeszłość i na Euro 2020 będzie chciał udowodnić, że jest prawdziwym liderem. A to w kadrze pokazywał już niejednokrotnie. W 118 występach zdobył 66 bramek, z czego wiele było decydujących o losach spotkania.

Robert Lewandowski żona i rodzina

Partnerki Roberta Lewandowskiego też raczej nie trzeba przedstawiać. Anna Lewandowska jest jedną z najpopularniejszych trenerek personalnych w kraju i udowadnia, że jest również świetną biznseswoman i na Instagramie ma wielomilionową publikę. Para doczekała się dwójki dzieci. Najpierw na świat przyszła Klara Lewandowska, która urodziła się w maju 2017 roku, a trzy lata później małżeństwo doczekało się drugiej córki, Laury.

Robert Lewandowski sylwetka

  • Data urodzenia: 21.08.1988 (32 lata)
  • Klub: Bayern Monachium
  • Bilans w kadrze (mecze/gole): 118/66
  • Numer: 9
  • Debiut w kadrze: 10.09.2008 San Marino – Polska 0:2
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze