Kim jest Wojciech Szczęsny? Sylwetka bramkarza reprezentacji Polski: klub, żona, rodzina

2021-05-01 9:05 Jakub Waśko
Wojciech Szczęsny w reprezentacji Polski
Autor: Marcin Gadomski Wojciech Szczęsny w reprezentacji Polski

Wojciech Szczęsny to jeden z najlepszych bramkarzy na świecie. Wielu kibiców nie wyobraża sobie reprezentacji Polski bez tego golkipera. Sylwetka Wojciecha Szczęsnego pokazuje, że w piłce oraz życiu prywatnym osiągnął już bardzo dużo. Apetyt bramkarza Juventusu Turyn jest jednak wciąż niezaspokojony. Z pewnością marzy o tym, by osiągnąć jeszcze wielki sukces nie tylko w piłce klubowej, lecz także reprezentacyjnej. Od postawy Szczęsnego zależy bardzo dużo, a żona i rodzina z pewnością będą go wspierać w kolejnych wyzwaniach.

Wojciech Szczęsny od wielu lat regularnie powoływany jest do reprezentacji Polski. Nic w tym dziwnego, ponieważ od niemal początku swojej kariery na co dzień gra w najlepszych klubach na świecie. Wystarczy wspomnieć, że pierwsze kroki w poważnym futbolu stawiał w Arsenalu. Później występował m.in. W AS Roma. Obecnie Szczęsny gra dla Juventusu Turyn. Ze „Starą Damą” osiągał już wielkie sukcesy na Półwyspie Apenińskim, ale wciąż czeka na znaczące osiągnięcie na arenie międzynarodowej. Dla Szczęsnego ogromną nobilitacją jest to, że kibice Juve widzą w nim pełnowartościowego następcę legendarnego Gianluigiego Buffona, który dla fanów z Piemontu urósł do miana prawdziwej ikony. Jednocześnie Szczęsny jest idolem wielu fanów znad Wisły. Zawdzięcza to nie tylko udanym występom w biało-czerwonej kadrze. Znany jest również z nieszablonowego poczucia humoru, które sprawia, że postrzega się go jako niezwykle sympatycznego i zdystansowanego kibica, co dla fanów często jest równie ważne, co dobre mecze między słupkami.

Spis treści

  1. Wojciech Szczęsny w reprezentacji
  2. Wojciech Szczęsny klub
  3. Wojciech Szczęsny żona i rodzina
  4. Wojciech Szczęsny sylwetka

Wojciech Szczęsny w reprezentacji

Wojciech Szczęsny jest jednym z najbardziej doświadczonych piłkarzy w reprezentacji Polski. 31-latek do początku maja 2021 roku zagrał w naszej drużynie narodowej 52 razy. Jako debiutant zaprezentował się 18 listopada 2009 roku w meczu towarzyskim z Kanadą, który prowadzona przez Franciszka Smudę polska drużyna wygrała 1:0. Wcześniej Szczęsny był powoływany również do młodzieżowych reprezentacji biało-czerwonych. W kadrze U21 wystąpił w 8 spotkaniach.

Wojciech Szczęsny klub

Wyceniany przez portal „Transfermarkt” na 35 milionów euro Wojciech Szczęsny występuje od lata 2017 roku w Juventusie Turyn. W ekipie ze stolicy Piemontu zanotował już kilka znaczących sukcesów. Golkiper ma w dorobku między innymi 3-krotny tytuł mistrza Włoch, 2 razy zdobył z kolegami Superpuchar i raz triumfował w rozgrywkach Pucharu Włoch. Wcześniej Wojciech Szczęsny grał m.in. Dla Arsenalu, do którego trafił z Legii Warszawa, Brentford i AS Roma. Przygodę z piłką rozpoczął w warszawskiej Agrykoli.

Wojciech Szczęsny żona i rodzina

Wojciech Szczęsny ma ułożone życie prywatne. 31-letni bramkarz od 2016 roku jest szczęśliwym mężem. Jego wybranką serca jest słynna piosenkarka Marina Łuczenko. Jedna z największych gwiazd polskiej estrady i bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski stanowią tym samym jedną z najbardziej rozpoznawalnych par w kraju. Małżeństwo doczekało się także potomka. Dnia 30 czerwca 2018 roku urodził się syn piłkarza i piosenkarki – Liam Szczęsny.

Wojciech Szczęsny sylwetka

  • Wojciech Szczęsny
  • Data urodzenia: 18.04.1991
  • Klub: Juventus Turyn
  • Mecze i gole w reprezentacji Polski: 52/0
  • Numer na koszulce: 1
  • Debiut w kadrze: 18.11.2009, Polska – Kanada 1:0
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze