Reprezentacja Polski

Autor: Cyfrasport Reprezentacja Polski

Kolejny młody wilczek pokazał się w kadrze. Z debiutu może być dumny [WIDEO]

2020-11-12 10:45

Na pierwszej liście powołanych na listopadowe zgrupowanie go nie było. Przemysław Płacheta został wezwany w trybie pilnym, bo z różnych względów wypadło kilku zawodników. Przyjechał na zgrupowanie pierwszej reprezentacji Polski zamiast na młodzieżówkę. Skrzydłowy Norwich City w meczu z Ukrainą (2:0) nie zawiódł. Podobnie jak bramkarz Bologny - Łukasz Skorupski.

Od tego sezonu Przemysław Płacheta występuje w Norwich City. Przeciwko Ukrainie wybiegł w pierwszym składzie. W drugiej połowie wypracował gola, którego strzelił rezerwowy Jakub Moder. Na boisku Płacheta przebywał do 84. minuty. Zastąpił go Sebastian Szymański. Podczas konferencji selekcjoner został zapytany m.in. o postawę młodego pomocnika angielskiego klubu oraz o występ bramkarza Bologny Łukasza Skorupskiego. - Płacheta miał asystę i kilka ciekawych zagrań. Jego występ oceniam na plus. To był dobry debiut w jego wykonaniu - podsumował trener Brzęczek. - Co do Łukasza Skorupskiego: jeśli bramkarz gra na zero z tyłu to już jest wielki plus. Na jego konto idzie obroniony rzut karny, bo tak to trzeba traktować. Przy kilku strzałach z dystansu zachował się bardzo dobrze. W drugiej połowie miał superinterwencję. Jego postawa przyczyniła się do tego, że nie straciliśmy bramki i odnieśliśmy zwycięstwo.