Przemysław Płacheta, Michał Helik

i

Autor: Cyfra Sport Przemysław Płacheta, Michał Helik

Kolejny reprezentant Polski może zmienić klub! Musi zacząć regularnie grać, by walczyć o powołanie

2022-06-24 13:17

Reprezentacja Polski zakończyła już czerwcowe, długie zgrupowanie. Selekcjoner Czesław Michniewicz powołał na nie ponad 30 zawodników i znalazło się miejsce także dla Przemysława Płachety. Skrzydłowy Norwich City nie ma jednak za sobą najlepszego sezonu i jak podaje Tomasz Włodarczyk, może on zmienić klub tego lata. 24-latek obecnie jest daleki od wyjazdu na mundial i tylko regularna (i dobra) gra może dać mu jakiekolwiek szanse na mundial.

Przemysław Płacheta pojawił się wśród powołanych na czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski, ale to, jaka jest jego pozycja w kadrze, bardzo dobitnie pokazuje fakt, że 24-latek nawet na minutę nie pojawił się na boisku. Ba! tylko w jednym z tych spotkań trafił na ławkę rezerwowych (z Holandią). Co prawda jego sytuacja w Norwich City nie jest najgorsza, jednak 13 spotkań i 641 minut we wszystkich rozgrywkach to nie jest wynik powalający w kontekście całego sezonu. Sytuacja Norwich znów mocno się zmieniła, bowiem „Kanarki” spadły z Premier League i znów rywalizować będą na zapleczu najlepszej angielskiej ligi. To może oznaczać, że Płacheta będzie miał więcej szans na grę, ale jak podaje Tomasz Włodarczyk w klubie rozważają także transfer Polaka – wypożyczenie lub sprzedaż.

Nicola Zalewski pod lupą zagranicznych klubów. Legenda włoskiego futbolu o ofertach dla polskiej gwiazdy Romy

Przemysław Płacheta zmieni klub? Możliwe kilka opcji

Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl podał, że Norwich może oddać swojego zawodnika do innego klubu z Championship. Zainteresowane nim ma być kilka zespołów, w tym Birmingham City. Jeśli Płacheta przeniósłby się do innego klubu z Anglii miałoby się to odbyć na zasadzie wypożyczenia. Zdaniem Włodarczyka są także propozycje spoza kraju, w którym obecnie gra 24-latek, ale wówczas w grę wchodzi transfer definitywny.

Dyrektor Bayernu uderzył pięścią w stół. Zareagował na ofertę za Lewandowskiego, Barcelona się gramoli

Ostatecznie jednak jedną z opcji jest także… pozostanie w Norwich City. – Analizowane są różne opcje. Być może Płacheta zostanie w Norwich. W końcówce sezonu dostawał coraz więcej szans – podaje dziennikarz meczyki.pl, choć z ostatnim stwierdzeniem trudno się zgodzić, bo Płacheta grał zdecydowanie częściej w końcówce 2021 roku, a pod koniec sezonu na 13 spotkań zagrał tylko 3 razy, spędzając na boisku łącznie ledwie 59 minut.

Tomaszewski zdecydowanie o Rybusie: W kadrze nie ma dla ciebie miejsca!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze