Lukas Podolski

i

Autor: Cyfra Sport Lukas Podolski

ciekawy punkt widzenia

Lukas Podolski wskazał swojego faworyta na selekcjonera! Jego zdaniem to najlepszy kandydat, nie będziecie zaskoczeni

2023-01-16 7:58

Lukas Podolski postanowił także zabrać głos w sprawie, która grzeje polskich kibiców już od kilku tygodni. Chodzi oczywiście o wybór nowego selekcjonera, który zastąpi na tym stanowisku Czesława Michniewicza. Mistrz świata z 2014 roku postanowił wskazać najlepszego jego zdaniem kandydata i podparł swoją propozycję ciekawymi argumentami.

Były reprezentant Niemiec potrafi wywołać niemałe zamieszanie. Lukas Podolski znany jest z ciętego języka i zdarza mu się czasami przeholować, jednak z pewnością nie można odebrać mu tego, że nadaje polskiej lidze i środowisku piłkarskiemu kolorytu. Ostatnio głośno było o Podolskim właśnie z bardziej negatywnej strony, gdy dostał czerwoną kartkę w meczu... charytatywnym. Teraz natomiast w wywiadzie dla portalu Meczyki.pl zawodnik Górnika Zabrze postanowił wypowiedzieć się na temat wyboru nowego selekcjonera.

Lukas Podolski wskazał, który z Polaków powinien prowadzić kadrę

Lukas Podolski pracował w swojej karierze z wieloma różnymi trenerami – czy to pod względem doświadczenia, czy podejścia do futbolu. Wskazując, kto jego zdaniem powinien objąć kadrę, zawęził wybór tylko do Polaków i nietrudno się domyśleć, że zaproponował Jana Urbana, z którym do niedawna współpracował w Górniku Zabrze.

 – Nie jestem w PZPN-ie i nie wiem, czy szukają polskiego trenera czy zagranicznego. Jeśli polskiego, to Jan Urban - oczywiście. To jest legenda piłki nożnej w Górniku i kadrze, grał też za granicą. Ma bardzo dobre podejście do drużyny – powiedział Podolski w rozmowie z Meczyki.pl

 – Jeśli wzięliby go na selekcjonera, to na pewno jakoś by to poukładał. Ale nie jestem w zarządzie PZPN-u ani żadnym doradcą. Na koniec musi być taka decyzja, żeby wszystko, co najlepsze, wyciągnąć z tej drużyny, żeby jechała na EURO. Taki kraj jak Polska powinna być na każdym takim turnieju – dodał Podolski już bardziej ogólnie. Urban i Podolski pracowali razem w Górniku niespełna rok – od lipca 2021 do czerwca 2022, gdy uznany szkoleniowiec został zwolniony z zabrzańskiej drużyny.

Jan Tomaszewski wybiera nowego selekcjonera reprezentacji Polski
Najnowsze