Maciej Rybus, Grzegorz Krychowiak

i

Autor: Cyfrasport Maciej Rybus, Grzegorz Krychowiak

Polacy w Rosji

Maciej Rybus bez ogródek o Krychowiaku. Ostro ocenił decyzję kolegi, musiał ugryźć się w język

2022-08-15 18:31

W ostatnich miesiącach Maciej Rybus stał się jednym z najbardziej kontrowersyjnych polskich piłkarzy. Wszystko przez decyzję o pozostaniu w Rosji i kontynuowaniu tam kariery. Były zawodnik m.in. Olympique Lyon wyleciał z reprezentacji Polski i stracił szansę na mundial. Zupełnie inaczej zachował się Grzegorz Krychowiak, choć dookoła niego również jest wiele kontrowersji. Sam Rybus wypowiedział się bez ogródek o koledze. Ostro ocenił jego decyzję, aż musiał ugryźć się w język!

Postawa Rybusa i Krychowiaka względem Rosji jest zupełnie odmienna. Polski pomocnik tuż po wybuchu wojny stał się jednym z liderów "buntu" wobec rosyjskich pracodawców w piłce nożnej. Stał się jednym z wrogów tamtejszych mediów i zrobił wiele, by wyjechać z kraju agresora. Poprzedni sezon dokończył w AEK-u Ateny, a latem porozumiał się z Al-Shabab. To właśnie ta decyzja zszokowała wielu kibiców i ekspertów, gdyż "Krycha" był jedną z gwiazd ligi rosyjskiej, regularnie grał w reprezentacji Polski, a nagle wyjechał do Arabii Saudyjskiej. Dla byłego piłkarza m.in. Sevilli i Paris Saint-Germain to niesamowicie egzotyczny kierunek, zwłaszcza przed mistrzostwami świata. Ten ruch wzbudził wiele kontrowersji, ale i tak nie dorównał burzy wokół Rybusa.

Anna Lewandowska jak Pamela Anderson! Kusi krągłą pupą w czerwonym stroju kąpielowym, co za widoki

Tomaszewski zdecydowanie o Rybusie: W kadrze nie ma dla ciebie miejsca!

Rybus bez ogródek o Krychowiaku. Ostro ocenił decyzję kolegi

Rybus jest jedynym polskim piłkarzem, który pozostał w Rosji. Spotkała go za to ogromna krytyka, gdyż w końcówce zeszłego sezonu mówiło się, że dopiero po wygaśnięciu kontraktu z Lokomotiwem Moskwa w czerwcu będzie mógł podjąć odpowiednią decyzję. Tymczasem 66-krotny reprezentant Polski zamienił "Loko" na inny klub ze stolicy - Spartaka Moskwa. Już w czerwcu stało się jasne, że nie pojedzie na mistrzostwa świata, o czym poinformował Czesław Michniewicz. Mimo to, lewy obrońca skomentował kontrowersyjną decyzję transferową Krychowiaka i dopiero w ostatniej chwili ugryzł się w język.

To wideo ostatecznie kompromituje Lecha Poznań. Amatorka, że aż oczy bolą

Rybus wybrał rosyjskie luksusy zamiast mistrzostw świata

- Jesteśmy z Grześkiem w stałym kontakcie, to mój przyjaciel. Graliśmy razem dla Lokomotiwu, reprezentacji i młodzieżówki. Ja go wspieram, a on mnie. Ale nie widziałem jego wywiadu [Krychowiak publicznie wsparł Rybusa - przyp. red.]. Nie pytałem, dlaczego akurat Arabia Saudyjska. Pewnie były jakieś opcje z Europy, ale on wybrał tę drogę. Nie bardzo go rozumiem. Ale nie chcę o tym mówić - wypalił piłkarz z Łowicza, cytowany przez "Match TV". Da się wyczuć, że w sytuacji kolegi postąpiłby inaczej, ale nie chciał powiedzieć zbyt dużo. Jedno jest pewne - Krychowiak jako zawodnik Al-Shabab wciąż walczy o wyjazd do Kataru, a Rybus może skupić się wyłącznie na występach w barwach Spartaka w Rosji.

Sonda
Czy Maciej Rybus powinien być powoływany do polskiej kadry?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze