Maciej Rybus

i

Autor: Cyfrasport Maciej Rybus

Jasne stanowisko

Maciej Rybus nie miał oporów. Walnął prosto z mostu o reprezentacji Polski, te słowa mówią wiele

2022-10-17 19:14

Maciej Rybus przez lata był etatowym reprezentantem Polski. Łącznie zgromadził 66 występów w kadrze, ale po wybuchu wojny w Ukrainie jego sytuacja się skomplikowała. 33-latek dalej żyje w Rosji i gra w Spartaku Moskwa, do którego przeniósł się z Lokomotiwu. To sprawiło, że Czesław Michniewicz i PZPN pominęli go w planach na mundial. Po kilku miesiącach głos w sprawie gry w reprezentacji zabrał sam Rybus. Walnął prosto z mostu, a jego słowa mówią niemal wszystko.

Rybus od lat był związany z ligą rosyjską, do której trafił w 2012 roku. Od tamtej pory tylko raz występował dla klubu z innego kraju - w sezonie 2016/17 grał w Olympique Lyon. Wychowanek Legii Warszawa ułożył sobie w Rosji życie, poślubił Rosjankę i założył z nią rodzinę. Do niedawna nikomu to nie przeszkadzało, ale wszystko zmieniło się po wybuchu wojny. Wówczas Rybusowi zostawało zaledwie kilka miesięcy kontraktu z Lokomotiwem Moskwa i wydawało się, że piłkarz z Łowicza zrobi wszystko, by opuścić kraj agresora. Jego decyzja o pozostaniu w Rosji i przenosinach do Spartaka Moskwa zszokowała niemal wszystkich. Obrońca natychmiast poniósł konsekwencje.

Maciej Rybus nie miał oporów. Walnął prosto z mostu o reprezentacji Polski

Temat powoływania Rybusa do reprezentacji rozgrzewał polskich kibiców. Ostatecznie w czerwcu Czesław Michniewicz ogłosił, że nie będzie korzystał z usług 66-krotnego reprezentanta Polski aż do mundialu. Nie było to zamknięcie drzwi do kadry na stałe, ale decyzja selekcjonera ogłoszona przez PZPN spotkała się z wieloma pozytywnymi reakcjami. Mało kto wyobraża sobie piłkarza Spartaka Moskwa w biało-czerwonej koszulce. Okazuje się, że nawet sam zawodnik zdaje sobie z tego sprawę i wyrzucenie z reprezentacji traktuje bardzo poważnie.

Rybus nie zagra już w reprezentacji? Jego słowa mówią wiele

Czy moja kariera w reprezentacji Polski dobiegła już końca? Tak, myślę, że tak - przyznał bez oporów Rybus w rozmowie z "RB Sport". Wydaje się, że mocno wziął do siebie decyzję Michniewicza, a licznik jego występów w kadrze zatrzyma się na 66. Choć selekcjoner w porozumieniu z PZPN nie odsunął go od reprezentacji na zawsze, słowa 33-latka wskazują na coś zupełnie innego. W galerii poniżej poznasz bliżej rodzinę Macieja Rybusa:

Sonda
Czy Maciej Rybus powinien dostać w przyszłości powołanie do reprezentacji?
Tomaszewski zdecydowanie o Rybusie: W kadrze nie ma dla ciebie miejsca!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze