Maciej Rybus

Autor: Sputnik/EAST NEWS

Maciej Rybus z asystą w lidze rosyjskiej, a Lokomotiw Moskwa z wygraną [WIDEO]

2019-07-21 19:57

Reprezentanci Polski przyczynili się do ligowego zwycięstwa Lokomotiwu Moskwa w drugiej kolejce ligi rosyjskiej. Wicemistrzowie pokonali 2:1 FK Tambow w meczu rozegranym przed własną publicznością. W składzie gospodarzy wystąpili Polacy: Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus, który asystował przy pierwszym golu dla zespołu z Moskwy.

Jednak zaczęło się od... bramki przyjezdnych. Tyle, że Lokomotiw Moskwa jeszcze przed przerwą przechylił szalę na swoją korzyść. Piłkarze trenera Jurija Semina na strzelenie dwóch goli potrzebowali trzech minut. W 31. minucie na pole karne z lewej strony dośrodkował Maciej Rybus. Podanie reprezentanta Polski było dokładne, a Portugalczyk Eder efektownym strzałem pokonał bramkarza rywali. Poniżej asysta naszego kadrowicza.

Po chwili Lokomotiw podwyższył prowadzenie. Tym razem do siatki trafił Władisław Ignatiew. Rybus i Krychowiak rozegrali całe spotkanie. "Krycha" otrzymał w końcówce żółtą kartkę. Lokomotiw zajmuje piąte miejsce. Prowadzi Ural Jekaterynburg z dorobkiem sześciu punktów. 28 lipca przed duetem Polaków derby Moskwy: wyjazdowe starcie z CSKA.