Milik podjął KLUCZOWĄ decyzję. OGROMNE ryzyko!

2021-01-14 13:47 PSt
Arkadiusz Milik
Autor: East News Arkadiusz Milik

Nie widać końca sagi transferowej z udziałem Arkadiusza Milika. Reprezentantem Polski poważnie zainteresowanych jest kilka klubów, jeden z nich był nawet gotów spełnić żądania finansowe prezydenta Napoli, Aurelio de Laurentisa. Problem polega na tym, że sam piłkarz konsekwentnie odrzuca wszystkie oferty. Milik ma bowiem wymarzony klub, do którego chciałby trafić.

Według informacji przekazanych przez „Sportitalia” najpoważniejsze zainteresowanie 26-latkiem wykazywał Olympique Marsylia. Wicemistrz Francji był gotów spełnić oczekiwania finansowe zarówno Napoli, płacąc 10 milionów euro i zapewnić Włochom 30% kwoty z następnego transferu, jak i Milika, oferując mu godziwą pensję. Były piłkarz Ajaxu Amsterdam zdecydowanie odmówił jednak przeprowadzki na Lazurowe Wybrzeże.

Lewandowski KUPI Legię?! Tajemnicze ROZMOWY z Mioduskim | Futbologia

To samo źródło informuje, że Milik wybrał już swój nowy klub i jest nim Juventus. Bardzo wątpliwy wydaje się jednak scenariusz, wedle którego włodarze „Starej Damy” sprowadzą reprezentanta Polski już zimą. W grę wchodziłby jedynie darmowy transfer latem, po wygaśnięciu kontraktu napastnika. Według niektórych źródeł 26-latek zdążył się już nawet porozumieć z klubem z Turynu, do którego dołączy wraz z początkiem lipca. Taki rozwój spraw naturalnie przekreślałby szanse Milika na udział w mistrzostwach Europy.

Leo Messi o nim nie zapomniał. Polak dostał oryginalną przesyłkę od gwiazdy Barcelony

- Juventus to główny architekt katastrof Milika. Arek stracił głowę, odrzucił ciekawe oferty. W ten sposób rujnuje swoją karierę. Dziwię się polskiemu napastnikowi, który przecież w przeszłości został już „wystawiony” przez ten klub. „Stara Dama” złamała wówczas słowo dane Polakowi, ale jak widać nie zraziło go to do klubu z Turyny – mówi ekspert ds. włoskiego rynku transferowego, Alfredo Pedulla.

Arkadiusz Milik trafił do Napoli latem 2016 roku z Ajaxu Amsterdam. W barwach klubu spod Wezuwiusza zanotował 122 występy, podczas których zdobył 48 bramek. W przeszłości wychowanek Rozwoju Katowice reprezentował także barwy Górnika Zabrze, Bayeru Leverkusen oraz FC Augsburg. Milik jest także etatowym reprezentantem Polski, w barwach której strzelił 15 bramek w 56 meczach.

Najnowsze