Operator PGE Narodowego ma nowego prezesa. To Włodzimierz Dola

2019-12-03 22:56 MD
PGE Narodowy
Autor: Cyfra Sport PGE Narodowy

Ze stanowiskiem prezesem operatora PGE Narodowego, spółki PL.2012+, pożegnała się Alicja Omięcka. Wiadomo już, kto ją zastąpi - jak poinformowano na oficjalnej stronie internetowej warszawskiego obiektu, od tej pory funkcję prezesa będzie sprawował Włodzimierz Dola

Podczas listopadowego starcia Polski ze Słowenią, murawa PGE Narodowego była obiektem kpin w całym kraju. Piłkarze interweniowali w tej sprawie nawet u premiera kraju, Mateusza Morawieckiego. I prawdopodobnie z tego powodu przykre konsekwencje za taki stan rzeczy spotkały Alicję Omięcką. Portal money.pl podał, że prezes zarządu spółki PL.2012+, a więc operatora stadionu PGE Narodowy, w poniedziałek otrzymała dymisję. Miał odpowiadać za to dyrektor generalny Ministerstwa Sportu, Krzysztof Przygoda, a inicjatywa wyszła z kancelarii premiera.

O nowym prezesie na stronie internetowej PGE Narodowego czytamy:

"Jest doświadczonym menadżerem, który pracował w wielu organizacjach o rożnej skali działania. Absolwent studiów prawniczych oraz administracyjnych, radca prawny. Włodzimierz Dola przez 10 lat pracował w branży consultingowej, na stanowiskach różnego szczebla, od specjalisty po prezesa zarządu. Przez ostatnie dwa lata pracował w Banku Gospodarstwa Krajowego jako Dyrektor Biura Rozwoju Rynku Regionalnego. Pełni także funkcję Prezes Zarządu Fundacji Promocji Rozwoju. Ukończył studia prawnicze (magister prawa) i administracyjne (magister administracji) na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej – Curie w Lublinie. Włodzimierz Dola posiada uprawnienia radcy prawnego w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Jest ekspertem w zakresie ochrony danych osobowych, autorem publikacji w prasie naukowej oraz współautorem książek z tego zakresu".

Najnowsze