Cezary Kulesza

i

Autor: Cyfra Sport Cezary Kulesza

Koniec poszukiwań?

Padła data ogłoszenia nowego selekcjonera. To wtedy Cezary Kulesza ma ogłosić decyzję, są pierwsze konkrety

2023-01-08 18:44

Od początku stycznia reprezentacja Polski pozostaje bez selekcjonera, ale ten stan ma się już niedługo zmienić. PZPN skrupulatnie przygląda się kandydatom i prowadzi negocjacje, które powoli dobiegają końca. W mediach padła już nawet data ogłoszenia nowego trenera Biało-Czerwonych. Pojawiły się pierwsze konkrety, kiedy Cezary Kulesza ma ogłosić oczekiwaną decyzję.

Wraz z końcem kontraktu Czesława Michniewicza w reprezentacji Polski rozpoczął się okres bezkrólewia. PZPN nie przedłużył umowy z selekcjonerem, który awansował na mistrzostwa świata i wyszedł na nich z grupy, co nie udało się żadnemu z jego poprzedników od 36 lat. Po porażce w 1/8 finału z Francją zdecydowanie więcej niż o samym wyniku, mówiło się o premii dla reprezentacji i fatalnym stylu gry. Cezary Kulesza postanowił poszukać nowych rozwiązań i rozpoczął negocjacje z trenerami. Na giełdzie nazwisk pojawiło się wiele ciekawych kandydatur, jednak wciąż brakuje jakichkolwiek konkretów. Prezes piłkarskiej federacji nie zamierza się spieszyć z ostateczną decyzją, co podkreśla na każdym kroku. Kibice nie mogą doczekać się tego ogłoszenia, które może paść już wkrótce.

Padła data ogłoszenia nowego selekcjonera. To wtedy Cezary Kulesza ma ogłosić decyzję

Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl poinformował w programie "Pogadajmy o piłce", że nowy selekcjoner zostanie ogłoszony jeszcze w styczniu. - Do 25 stycznia wybór nowego selekcjonera zostanie przyklepany. Wtedy odbędzie się zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej - powiedział znany dziennikarz. Zgodnie z jego informacjami kibice muszą uzbroić się w cierpliwość na niecałe trzy tygodnie. Wtedy wyjaśni się, czy następcą Michniewicza zostanie ktoś z zagranicy, czy też kontynuowana będzie opcja polska. W mediach często pojawiają się kandydatury Michała Probierza i Jana Urbana, ale pojawiły się pewne konkrety w tej sprawie.

Jakub Seweryn ze Sport.pl przekazał, że PZPN ma skłaniać się ku zagranicznemu trenerowi. Polscy szkoleniowcy mają być rozpatrywani dopiero w razie fiaska rozmów z obcokrajowcami. Z grona potencjalnych selekcjonerów najprawdopodobniej wypadł Roberto Martinez, jednak wciąż mówi się m.in. o Vladimirze Petkoviciu i Herve'ie Renardzie.

Sonda
Czy następcą Czesława Michniewicza powinien być polski, czy zagraniczny trener?
Jakub Kwiatkowski o odejściu Czesława Michniewicza
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze