Michał Probierz

i

Autor: Cyfra Sport Michał Probierz

Zaskakujące wyznanie

Michał Probierz selekcjonerem reprezentacji? Burza po słowach Kuleszy, kibice załamani

2023-01-08 10:32

Herve Renard, Roberto Martinez, Paulo Bento, Jan Urban, Marek Papszun - te i kilka innych nazwisk przewijało się w mediach w ostatnim czasie w kontekście objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski. Wciąż nie wiadomo, na kogo padnie wybór Cezarego Kuleszy. Dość nieoczekiwanie okazało się, że prezes PZPN rozważa również inną kandydaturę. Kulesza przyznał, że myśli o zatrudnieniu Michała Probierza.

Czesław Michniewicz wraz z końcem zeszłego roku przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Choć trenerowi udało się osiągnąć historyczny sukces i pierwszy raz od 36 lat wywalczyć awans z grupy na mistrzostwach świata, o braku przedłużeniu umowy zadecydowała atmosfera wokół kadry, która po mundialu była wręcz fatalna. Wpływ na to miała "afera premiowa", która rozwścieczyła wręcz kibiców.

Probierz selekcjonerem? Zaskakujące słowa Kuleszy

Nazwiska jego potencjalnych następców, przewijające się w mediach, mogły rozbudzić fantazję polskich fanów. Dużo mówiło się o zagranicznych szkoleniowcach i ci wciąż są w grze, ale nie można wykluczyć, że Cezary Kulesza zdecyduje się na polską opcję. A po jego ostatnich słowach to wydaje się jeszcze bardziej prawdopodobne. Prezes PZPN w rozmowie z TVP Sport przyznał, że nie wyklucza zatrudnienia Michała Probierza.

- Mogę powiedzieć, że mamy wyselekcjonowaną grupę trenerów. Jak to się mówi, w piłce nożnej jest też ławka rezerwowych i cały czas pracujemy - przyznał Kulesza. - Myślę, że z Michałem na tyle dobrze się znamy i wiem, że jest dobrym trenerem. Na pewno Michał Probierz krąży w mojej głowie. Nie deklaruję się i nie mówię, jaka jest sytuacja. Czas pokaże - dodał prezes PZPN. Po tym wywiadzie w sieci pojawiło się wiele negatywnych opinii i kibice nie kryli rozczarowania słowami Kuleszy.

Sonda
Czy następcą Czesława Michniewicza powinien być polski, czy zagraniczny trener?
Najnowsze