Maximilian Oyedele

i

Autor: screen - youtube.com/Manchester United

Piłkarz Manchesteru United w reprezentacji Polski! Oficjalnie, dostał powołanie

2022-03-21 15:14

Reprezentacja Polski do lat 18 będzie miała nowego piłkarza. Do drużyny narodowej powołanie dostał niezwykle obiecujący gracz Manchesteru United, Maximilian Oyedele. Piłkarz, który ma polskie korzenie, dzięki matce, będzie występował z orzełkiem na piersi, o czym poinformował Maciej Chorążyk, szef skautingu zagranicznego PZPN, w rozmowie z portalem "WP Sportowe Fakty".

Drużyna reprezentacji Polski do lat 18 doczekała się wielkiego wzmocnienia. Do drużyny narodowej, która już w marcu rozegra dwa spotkania z młodzieżówką Szwajcarii dołączył niezwykle dobrze zapowiadający się pomocnik Manchesteru United - Maximilian Oyedele. Zawodnik, który mógłby reprezentować także Nigerię, ma nie móc doczekać się gry dla Biało-Czerwonych, o czym powiedział  Maciej Chorążyk, szef skautingu zagranicznego PZPN.

Zamieszanie wokół kontraktu Roberta Lewandowskiego. To dlatego Bayern zwleka? Chce kupić nowego piłkarza

Maximilian Oyedele w reprezentacji Polski. Nie mógł się doczekać

Kontakt piłkarza "The Red Devils" z reprezentacją Polski trwa już od dawna. Maciej Chorążyk w rozmowie z "WP. Sportowe Fakty" przyznał, że do debiutu piłkarza w barwach reprezentacji Polski mogło dojść jeszcze wcześniej, jednak epidemia koronawirusa i wymagające dłuższego czasu sprawy urzędnicze przeszkadzały piłkarzowi w zagraniu w barwach ojczyzny jego matki.

-  Bardzo długo czekał na ten debiut, bo już w tamtym roku się na to zanosiło, że będzie, ale przez pandemię się wszystko poopóźniało i nie zdołaliśmy go nawet sprawdzić, a teraz już jest z nami. Od zawsze tego chciał - mówił Chorążyk w rozmowie z "WP. Sportowe Fakty".

Robert Lewandowski w koszulce za DWA TYSIĄCE przyjechał na zgrupowanie. Mamy ZDJĘCIA

Oyodele chce grać dla Polski. Jest niezwykle uniwersalny

Skaut PZPN zaznacza, że powołanie młodego zawodnika do drużyny narodowej powinno pomóc drużynie. O ile sam Oyodele jeszcze nie mówi najlepiej po polsku, o tyle nie ma u niego przeszkód z rozumieniem tego języka.

- Maxi ma dowód osobisty i polski paszport w ręku. Słabo mówi po polsku, ale dużo rozumie. W tym przypadku my cały czas go pilnowaliśmy i byliśmy blisko niego. Nie widzę takiej opcji, żeby chciał zmieniać reprezentację na jakąś inną. Chce grać dla nas. To jest zawodnik wielofunkcyjny, który może występować na szóstce i ósemce - mówi Chorążyk.

Sebastian Mila o gwieździe Manchesteru City: Kevin De Bruyne to najlepszy pomocnik świata
Sonda
Czy Polska awansuje na MŚ 2022 w Katarze?
Najnowsze