Jan Tomaszewski

i

Autor: MARCIN SMULCZYNSKI / SE Jan Tomaszewski

Pokazali dawno zapomniane zdjęcie Jana Tomaszewskiego. Takiej fryzury nie powstydziłby się nawet Wodecki

2022-01-10 16:17

Jan Tomaszewski jest doskonale znany nie tylko starszym kibicom reprezentacji Polski, który mogą pamiętać występy legendarnego bramkarza Biało-czerwonych, ale również młodszym, którzy mogą kojarzyć go przede wszystkim z mocnych wypowiedzi o Paulo Sousie. Niewielu fanów może jednak wiedzieć, jak Jan Tomaszewski wyglądał w czasach swojej młodości, a od tego czasu wiele się zmieniło. Bujna fryzura młodego Tomaszewskiego może niektórym przywodzić na myśl Zbigniewa Wodeckiego.

Reprezentacja Polski miała w swojej historii kilka wielkich gwiazd, które zapisały się złotymi głoskami na kartach futbolu i bez dwóch zdań do tego grona zaliczyć się może Jan Tomaszewski, który przed laty zapracował na miano człowieka, który zatrzymał Anglię na Wembley. O ile jednak młodsi fani futbolu nie mają prawa pamiętać tamtych wydarzeń, to mogą kojarzyć sylwetkę Jana Tomaszewskiego z jego ciętego języka i licznych komentarzy pod adresem Paulo Sousy oraz reprezentacji Polski po kolejnych meczach Biało-czerwonych, tak jak wtedy, gdy legendarny brakarz aż się zagotował mówiąc o Robercie Lewandowskim. Mało kto może jednak wiedzieć, jak Jan Tomaszewski wyglądał w czasach swojej młodości, kilkadziesiąt lat temu. 

CZYTAJ TAKŻE: Paulo Sousa już ma problemy w Brazylii. Zrównali go z ziemią. To dopiero początek!

Odkopali stare zdjęcie Jana Tomaszewskiego. Dla wielu to będzie ogromny szok, tak wyglądał kiedyś reprezentant Polski

Teraz jednak pojawiła się idealna okazja do tego, aby nadrobić zaległości. Osoby odpowiedzialne za konto OldFootballPhotos na Twitterze odkopały bowiem dawne zdjęcie Jana Tomaszewskiego sprzed lat. Od czasu młodości legendarnego bramkarza Biało-czerwonych zmieniło się naprawdę dużo, a już na pierwszy rzut oka rzuca się w oczy bujna czupryna Jana Tomaszewskiego, której nie powstydziłby się nawet Zbigniew Wodecki. 

Lewandowski założył na rękę mieszkanie w centrum Warszawy. Przepych kłuje w oczy

Paulo Sousa okazał się Pinokiem i siwym bajerantem. „Dezercja”! | Futbologia

Jan Tomaszewski swoją karierę piłkarską rozpoczął w latach 60. XX wieku, czyli ponad pół wieku temu. W czasie swojej kariery był związany m.in. ze Śląskiem Wrocław, Legia Warszawa oraz ŁKS-em Łódź. Legendarny bramkarz Biało-czerwonych zaliczył również przygodę za granicą, reprezentując barwy m.in. hiszpańskiego Hercalesu. W reprezentacji Polski zadebiutował z kolei 10 października 1971 roku, w przegranym 1:3 meczu z Niemcami. W Biało-czerwonej koszulce zagrał 63 razy.

Marek Papszun z nowym kontraktem. Były prezes Rakowa wbija szpilkę Legii 

Zobaczcie, jak Jan Tomaszewski trenował ze swoim wnuczkiem, zaglądając do galerii zdjęć

QUIZ. Paulo Sousa: Ile zapamiętasz z jego kadencji?

Pytanie 1 z 11
Kogo zastąpił na stanowisku selekcjonera Paulo Sousa?
Najnowsze