Niemcy
Borussia Dortmund z trzema Polakami w składzie dawno zapewniła sobie mistrzostwo Niemiec. Cała trójka biało-czerwonych miała w tym sukcesie ogromny udział. Łukasz Piszczek (26 l.) zagrał w 33 meczach (w 30 w pierwszym składzie) i zaliczył 7 asyst. Jakub Błaszczykowski (26 l.) wystąpił w 29 meczach (w 14 w pierwszym składzie), a jego dorobek to 3 gole i 4 asysty. Robert Lewandowski (23 l.) zagrał w 33 meczach (w 15 w pierwszym składzie), strzelił 8 goli i miał 3 asysty.
Anglia
Na pożegnanie z Manchesterem United (polski bramkarz zapowiada, że chce zmienić klub) Tomasz Kuszczak (29 l.) po raz czwarty został mistrzem Anglii. Jego wkład w ten triumf był znowu skromny. W tym sezonie wystąpił w 5 z 37 spotkań.
Przeczytaj koniecznie: Robert Lewandowski opijał tytuł - WIDEO
Francja
To może być bajeczny sezon dla Ludovica Obraniaka (27 l.). Lille, w którym występuje reprezentant Polski, dopiero co sięgnął po Puchar Francji (Obraniak strzelił zwycięską bramkę w finale) i ma ogromne szanse zostać mistrzem kraju. Zespół z północy Francji prowadzi w tabeli, a zagrozić mu może już tylko Olympique Marsylia, które ma 3 pkt straty i jeden mecz rozegrany więcej. Sytuacja Lille jest więc dość komfortowa, zagra jeszcze 3 mecze - z Sochaux, PSG i Rennes. Obraniak pełni rolę super rezerwowego. W 21 z 24 spotkań, w których zagrał, wchodził z ławki, ale często odmieniał losy meczu.
Portugalia
Bramkarzem FC Porto, które w tym sezonie zmiażdżyło konkurencję, jest Paweł Kieszek (27 l.). Polak zagrał w jednym meczu i to tylko przez 10 minut.
Cypr
APOEL Nikozja został mistrzem kraju, ale napastnik Adrian Sikora (31 l.) przez cały sezon był rezerwowym i w ogóle nie grał.
Luksemburg
Napastnik Tomasz Gruszczyński (31 l.) strzelił 13 goli, a jego F91 Dudelange już dawno zapewniło sobie mistrzowski tytuł.
Turcja
Na kolejkę przed końcem Trabzonspor, którego barw broni trójka byłych wiślaków - Arkadiusz Głowacki (32 l.) oraz Paweł i Piotr Brożkowie (po 28 l.) - jest wiceliderem. Zespół Polaków ma tyle samo punktów, co prowadzące Fenerbahce, ale gorszy bilans bramkowy. Co ciekawe, pomocną dłoń może do rodaków wyciągnąć... Kamil Grosicki, bowiem w ostatniej kolejce jego Sivasspor podejmuje właśnie Fenerbahce.
Zagrają o puchary
Anglia
Mistrz (LM): Manchester United. LM: Chelsea i Arsenal lub Man City. El. LM: Arsenal lub Man City. LE: Tottenham lub Liverpool
Belgia
Mistrz: Genk lub Standard Liege. W el. LM zagrają zespoły z miejsc 1-2. LE: Anderlecht i Club Brugge
Francja
Mistrz: Lille lub Olympique Marsylia (oba zespoły zagrają w LM). O 3. miejsce (el. LM) walczą Lyon, PSG i Rennes. 4. miejsce daje udział w LE.
Grecja
Mistrz (LM): Olympiakos. O jedno miejsce dające udział w el. LM walczą AEK, PAOK, Panathinaikos i Olympiakos Volos. Zespoły z miejsc 3-4 zagrają w LE.
Hiszpania
Mistrz (LM): Barcelona. LM: Real i Valencia. El. LM: Villarreal. LE: Atletico, Athletic lub Sevilla (2 z tych 3 drużyn)
Holandia
Mistrz (LM): Ajax. El. LM: Twente. LE: PSV i Alkmaar. O kolejne miejsce w LE walczą w play-off cztery zespoły
Niemcy
Mistrz (LM): Borussia Dortmund. LM: Bayer, el. LM: Bayern. LE: Hannover i Mainz
Portugalia
Mistrz (LM): FC Porto. El. LM: Benfica. LE: Sporting, Braga i Vitoria Guimaraes
Szkocja
Mistrz (LM): Glasgow Rangers. El. LM: Celtic, LE: Hearts
Turcja
Mistrz (LM): Fenerbahce lub Trabzonspor. 2. miejsce daje udział w el. LM. LE: Bursaspor i Gaziantepspor
Włochy
Mistrz (LM): AC Milan. LM: Inter i Napoli. El. LM: Udinese lub Lazio. LE: Udinese, Lazio, Roma lub Juventus (2 zespoły)