Przewidywany skład Polski na mecz z Łotwą. Brzęczek chce postawić na młodą krew

2019-10-10 9:53 Przemysław Ofiara (Ryga)
Jerzy Brzęczek
Autor: Cyfra Sport Jerzy Brzęczek

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek na początku eliminacji do Euro 2020 bardzo rzadko zmieniał skład. Teraz jednak zmiany są potrzebne, bo kadra w meczach ze Słowenią (0:2) i Austrią (0:0) zagrała beznadziejnie. Dlatego trener przemebluje skład na mecz z Łotwą.

Wiele wskazuje na to, że od pierwszej minuty na stadionie Daugava w Rydze zaprezentuje się Sebastian Szymański. Zaledwie 20-letni gracz Dinama Moskwa ma szaleć na prawym skrzydle i dogrywać piłki do Roberta Lewandowskiego. Jeśli faktycznie Brzęczek wystawi go w pierwszym składzie, będzie to jego pierwszy mecz w kadrze od pierwszej minuty.

Problematyczne jest również skompletowanie obrony reprezentacji Polski. Najprawdopodobniej na bokach defensywy wystawi Bartosza Bereszyńskiego (prawa obrona) i Macieja Rybusa (lewa obrona). Rybus za kadencji Jerzego Brzęczka zagrał w reprezentacji zaledwie 20 minut.

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Łotwą:

Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus - Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich - Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski.

Najnowsze