Jakub Moder, reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Piłkarze reprezentacji Polski w meczu ze Szwecją, m.in. Jakub Moder i Robert Lewandowski

Reprezentant Polski przekazał niezwykle ważne wieści. Czesław Michniewicz z pewnością na to czeka

2022-04-14 8:08

Początek kwietnia okazał się niezwykle pechowy dla jednego z najlepszych zawodników pierwszego zgrupowania kadry pod wodzą Czesława Michniewicza. Jakub Moder w pierwszym meczu po powrocie do klubu doznał poważnej kontuzji zerwania więzadła krzyżowego, która postawiła jego występ na mistrzostwach świata pod znakiem zapytania. Pomocnik Brighton przeszedł już operację, o czym poinformował w środę wieczorem (13 kwietnia). Wlał też nieco optymizmu w serca kibiców!

29 marca Moder wyraźnie wspomógł drużynę, która pokonała Szwedów 2:0 i zapewniła sobie wyjazd na mistrzostwa świata. Już trzy dni później Polska poznała rywali, z którymi zmierzy się w Katarze. W grupie C podopieczni Czesława Michniewicza trafili na Argentynę, Meksyk i Arabię Saudyjską, jednak by z nimi zagrać, przed środkowym pomocnikiem prawdziwy wyścig z czasem. 2 kwietnia w meczu Brighton - Norwich w ramach Premier League były piłkarz Lecha Poznań wszedł na murawę i już po 5 minutach został zniesiony na noszach. Nie był w stanie zejść z boiska o własnych siłach i trzymał się za kolano, więc kibice spodziewali się najgorszego. Niestety, badania potwierdziły czarny scenariusz - Moder zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. Jest to fatalna informacja przed listopadowym mundialem.

Pojawiły się ważne informacje dla Czesława Michniewicza. To może być kluczowy moment przed MŚ 2022, są daty

Czesław Michniewicz wprowadził Polskę na mundial, a więcej o selekcjonerze i relacjach z nim powiedział m.in. gwiazdor Legii!

Moder przekazał ważną wiadomość

23-latek obchodził w tym roku wyjątkowo smutne urodziny (7 kwietnia), ale niespełna tydzień później jego humor był już lepszy. Zawodnik Brighton przekazał w mediach społecznościowych, że jest już po operacji, która skończyła się sukcesem. Zapewnił przy tym, że rozpoczął już przygotowania do powrotu na boisko! Na razie zbiera siły i nastawia się na ciężką pracę, ale taka informacja na pewno cieszy Michniewicza. Selekcjoner skorzystał z Modera w pełnym wymiarze czasu zarówno ze Szkocją, jak i ze Szwecją. Pomocnik stał się w ostatnim czasie kluczową postacią reprezentacji, a teraz jest szansa, że wyrobi się na MŚ 2022.

Tego jeszcze nie było! Wydało się, czemu Paulo Sousa uciekł z Polski. Zupełnie się z tym nie krył

Wyjątkowa wizyta u Jana Tomaszewskiego. Wyjątkowy wywiad o reprezentacji

"Operacja udana. Zbieram siły i wracam do pracy" - napisał piłkarz. Eksperci twierdzą, że po ok. pół roku powinien wrócić do ciężkich treningów, wobec czego wciąż ma on szansę na wyjazd do Kataru. Wszystko zależy od postępów w rehabilitacji i tego, jak szybko dojdzie do formy. Jego optymistyczny wpis skomentowali m.in. koledzy z kadry: Krystian Bielik, Kamil Jóźwiak i Tymoteusz Puchacz. Wsparcie przekazali mu także kumple z Brighton - Enock Mwepu i Joel Veltman.

Posłuchaj podcastu o sporcie. SuperSport! Lewandowski w Barcelonie?

Sonda
Czy Jakub Moder zdąży wykurować się na MŚ w Katarze?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze