Grzegorz Krychowiak, Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfrasport Grzegorz Krychowiak, Robert Lewandowski

piękne słowa

Robert Lewandowski przerwał milczenie po odejściu Krychowiaka. Poruszający wpis. Reakcja "Krychy" była błyskawiczna

2023-09-27 15:13

Za kilka dni nowy selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz będzie musiał wysłać powołania na kolejne zgrupowanie kadry. Wśród powołanych zabraknie Grzegorza Krychowiaka, który ogłosił, że kończy karierę reprezentacyjną. Momentalnie jego wpis w mediach społecznościowych skomentowało wielu piłkarzy, w tym koledzy z kadry. Dzień później osobny wpis Krychowiakowi poświęcił Robert Lewandowski.

Grzegorz Krychowiak rozegrał równo 100 meczów reprezentacji Polski. Strzelił w nich 5 goli, zanotował 6 asyst, 22-krotnie był napomniany żółtą kartką i tylko raz (za dwie żółte) został odesłany przez sędziego z boiska. Brał udział w dwóch mundialach i dwóch mistrzostwach Europy, a fani z pewnością najlepiej wspominać będą EURO 2016 w jego wykonaniu, gdy był podstawowym zawodnikiem reprezentacji, która dotarła do ćwierćfinału tej imprezy. Jego karierę w specjalnej rozmowie dla "Super Expressu" wspominał Edward Krychowiak, tata pomocnika. Jednak w ostatnich miesiącach fani coraz głośniej domagali się odsunięcia Krychowiaka od kadry, aż w końcu sam zawodnik postanowił, że kończy karierę reprezentacyjną. Jego decyzję masowo komentowali jego koledzy z boiska, a teraz zrobił to także Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski zwrócił się do Krychowiaka. Ważne słowa kapitana

Robert Lewandowski również nie ma ostatnio najłatwiej. Wielu fanów krytykuje go za występy w kadrze, a duża część z nich domaga się nawet tego, by ten oddał opaskę kapitańską! Takie głosy pojawiają się nawet wśród ekspertów, a wątpliwości w tej kwestii nie ma choćby Jan Tomaszewski, który domagał się tego od Lewandowskiego nawet przy okazji... właśnie rezygnacji Krychowiaka z gry w kadrze.

Kapitan reprezentacji postanowił poświęcić pomocnikowi oddzielny wpis w mediach społecznościowych. – Krycha, Dodawałeś kadrze stylu, bez wątpienia. Twoje sto występów w kadrze nie było przypadkowe jak nasze spotkanie w Świątyni Buddyjskiej w Pekinie. Możesz być dumny ze swojej drogi i pięknych chwil w tej najpiękniejszej koszulce z orłem na piersi! – napisał Polak po polsku i angielsku na Instagramie.

Błyskawicznie przyszła odpowiedź Krychowiaka, który podziękował Lewandowskiemu za wspólną grę i nazwał go najlepszym polskim piłkarzem w historii. – Lewy, to była przyjemność dzielić z Tobą szatnię i doceniam bardzo twoje słowa, dziękuję za wszystkie lata spędzone razem. Dla mnie jesteś najlepszym zawodnikiem w historii polskiej piłki, życzę Ci i całej reprezentacji awansu na Euro – napisał 33-latek.

Jacek Jaroszewski o sporze z Grzegorzem Krychowiakiem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze