Robert Lewandowski rozkręca nowy biznes za ponad 70 milionów. Ogromne dofinansowanie od państwa

2020-07-17 9:16
Robert Lewandowski, Anna Lewandowska
Autor: Instagram/annalewandowskahpba Robert i Anna Lewandowscy

Robert Lewandowski jest jednym z najlepiej inwestujących piłkarzy na świecie. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski ma udział w wielu spółkach, co ma zapewnić bezpieczeństwo całej jego rodzinie po zakończeniu kariery. Jedna z firm zaangażowała się w budowę restauracji w Giżycku. Cała inwestycja ma kosztować ponad 70 milionów złotych, a w jej realizacji pomogą znacznie pieniądze z dofinansowania z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Robert Lewandowski ma udziały w jednej z czterech spółek, które realizują wyjątkową inwestycję w Giżycku. Restauracja "Wodny Świat" ma być pływającym budynkiem, osadzonym na wodzie. Koszt tego przedsięwzięcia jest spory, bo mówi się o przeszło 71 milionach złotych! Jednak inwestorzy w porę złożyli odpowiednie wnioski i otrzymają duże dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, będącej podległej ministrowi do spraw gospodarki. Według informacji przekazanych przez Mazury Info biznesmeni dostaną wsparcie na poziomie 70% całej kwoty, czyli niemal 41 milionów złotych! W wywiadzie dla portalu sportowefakty.wp.pl burmistrz Giżycka opowiedział więcej o niezwykłym projekcie i tym dlaczego realizacja przedsięwzięcia zdecydowanie nie należy do najtańszych.

PADŁ BLADY STRACH! Policja pod domem Roberta Lewandowskiego! Ogłuszające syreny i poważny ALARM

BAJECZNE wakacje Lewandowskiego i Piątka! Wypoczywali jak KRÓLOWIE | FUTBOLOGIA

- Inwestycja ma duże znaczenie wizerunkowe dla miasta. Nie chodzi tylko o turystów, lecz także innych inwestorów, którzy zwrócą uwagę lub nabiorą przekonania do inwestycji w tej części Polski - podkreślił Wojciech Iwaszkiewicz. Włodarz Giżycka nie ukrywa, że jest w pewnym stopniu zniecierpliwiony. - Dużo jest oczekiwań i pytań, a my też nie widzimy efektów pracy. Te mają zacząć się jesienią - dodał samorządowiec. W tej samej rozmowie Iwaszkiewicz opisał nieco sam projekt wyjątkowej inwestycji Roberta Lewandowskiego.

- Technologicznie jest to trudna inwestycja, ponieważ restauracja będzie budowana w jeziorze na platformie stałej, palowanych filarach. Jest to wyzwanie, ponieważ wszelkie budowle hydrotechniczne są dużo trudniejsze i obarczone ryzykiem większym niż budowla lądowa. Jednak z tego co mi przekazano, podmiot realizujący jest doświadczony, więc nie powinno być problemów. Harmonogram powinien być utrzymany - opisywał. Wiadomo już, że w restauracji będą podawane świeże ryby, a przy samym wejściu znajdzie się miejsce do cumowania łodzi.

CO ZA WIDOK! Lewandowski błyszczy IDEALNYM KALOFYREM zza egzotycznej misy! Tym razem Ania to tło [ZDJĘCIE]

Nie jest wielkim zaskoczeniem, że Robert Lewandowski wreszcie zdecydował się na inwestycję na Mazurach. Najlepszy polski piłkarz z ukochaną żoną Anią bardzo upodobali sobie ten region naszego kraju. Już od dłuższego czasu w Stanclewie nad jeziorem Jełmuń stoich ich spora willa z prywatnym pomostem i dojściem do zbiornika wodnego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze