Piłka nożna

Autor: Andy03 / CC0 / pixabay.com

Sukces młodych Polaków w Hiszpanii. Rozbili Chorwatów i wygrali turniej! [WIDEO]

2020-02-10 22:20

Reprezentacja Polski do lat 17 rozbiła 4:0 Chorwację w ostatnim meczu i tym samym zapewniła sobie pierwsze miejsce w turnieju w La Mandze. Znów skuteczny był Szymon Włodarczyk, który wprawdzie strzelił dwa gole, ale i nie wykorzystał rzutu karnego. Napastnik Legii turniej w Hiszpanii zakończył z czterema bramkami. Skrót spotkania z Chorwacją zamieścił portal "Łączy nas piłka TV" na swoim kanale na youtube.

Podczas zawodów w Hiszpanii młodzi Polacy na początku pokonali 2:0 Gruzję, potem zremisowali 2:2 z Norwegią, a na koniec zdeklasowali Chorwację zwyciężając aż 4:0. Wszystkie bramki podopieczni trenera Marcina Dorny zdobyli w pierwszej połowie.
Po raz kolejny snajperski talent potwierdził Szymon Włodarczyk. Jego tata Piotr Włodarczyk, był cenionym ligowcem w Ekstraklasie i zdobył w niej 92 bramki.
Młody napastnik Legii podwyższył na 3:0 (sytuacja od 2.13 min), gdy po wyrzucie piłki z autu poradził sobie z obrońcą i spokojnie skierował piłkę do siatki. Potem wykorzystał "drzemkę" stoperów, którzy nie upilnowali go i po raz drugi przechytrzył bramkarza Chorwatów (od 2.59 min).
W drugiej połowie miał okazję na hat-tricka. Jednak zmarnował rzut karny. Jego strzał pewnie wyłapał chorwacki golkiper (od 4.09 min). W turnieju Włodarczyk strzelił cztery gole: po dwa z Norwegią i z Chorwacją. Dzięki wygranej Polska zapewniła sobie pierwsze miejsce i tym samym triumf w turnieju.