Sukces Kamińskiego i Stuttgartu. Klub Polaka wraca w szeregi Bundesligi

2017-05-21 22:07

Piękne chwile przeżywa Marcin Kamiński. 19 maja selekcjoner Adam Nawałka wysłał mu powołanie na mecz z Rumunią w eliminacjach MŚ 2018. 21 maja ma kolejny powód do dumy, bo nasz obrońca cieszy się z promocji do elity niemieckiego futbolu. Po rocznej przerwie VfB Stuttgart, w którym od początku sezonu występuje Kamiński, przypieczętował awans do Bundesligi.

To była pasjonująca końcowka sezonu w drugiej Bundeslidze. O dwa miejsca premiowane wywalczeniem bezpośredniej przepustki do niemieckiej ekstraklasy rywalizowały trzy kluby. Ostatecznie pierwszą pozycję zajął VfB Stuttgart, który pokonał u siebie 4:1 Wuerzburger Kickers (spadł do trzeciej ligi). W tym zwycięstwie udział miał stoper Marcin Kamiński, który rozegrał całe spotkanie. "Kamyk" w sezonie 2016/17 rozegrał 23 mecze, strzelił 1 gola. Stuttgart po rocznej przerwie wraca do pierwszej ligi.

Drugie miejsce na koniec sezonu przypadło drużynie Hannoveru, która zremisowała 1:1 na wyjeździe z Sandhausen. Był to pożegnalny występ Artura Sobiecha (wszedł w 77. minucie). Wraz z końcem rozgrywek polskiemu napastnikowi wygasa umowa z Hannoverem. W tym klubie spędził sześć lat. W barażach o awans do Bundesligi będzie walczył Eintracht Brunszwik, który w ostatniej kolejce wygrał 2:1 z Karlsruher (spadek). Rywalem będzie VfL Wolfsburg z Jakubem Błaszczykowskim (mecze 25 i 29 maja). W kadrze zespołu z Brunszwiku jest pomocnik Adam Matuszczyk. Tyle że były reprezentant Polski ma za sobą najgorszy sezon w karierze. Zagrał w jednym spotkaniu zaliczając dwie minuty.