Szeroki uśmiech Macieja Rybusa. Właśnie zanotował pierwszy sukces w barwach Spartaka

2022-06-23 11:42
Maciej Rybus
Autor: Cyfra Sport Maciej Rybus

Maciej Rybus był wielkim nieobecnym czerwcowego zgrupowania Biało-Czerwonych i meczów w ramach Ligi Narodów. Jeszcze w jego trakcie doświadczony zawodnik zaszokował piłkarską Polskę informacją o kontynuowaniu kariery w Moskwie. Koszulkę Lokomotiwu zamienił jedynie na trykot Spartaka Moskwa. Nowy klub chętnie wykorzystuje wizerunek Polaka w swych przekazach do kibiców w mediach społecznościowych.

Wobec trwającej agresji Rosji na Ukrainę, wybór dokonany przez Macieja Rybusa spotkał się z ogromnymi kontrowersjami. Głos w jego sprawie zabierali kibice, ale także byli i obecni sportowcy, a nawet politycy. Głosy tych ostatnich bywały najbardziej radykalne; pojawiły się nawet sformułowania o „krwawych pieniądzach”.

Polski Związek Piłki Nożnej decyzję w sprawie reprezentacyjnej przyszłości Rybusa pozostawił w rękach selekcjonera. I Czesław Michniewicz w końcu takową ogłosił. Po rozmowie z zawodnikiem – do czego przyznał się w programie „Hejt Park” - postanowił, że piłkarz Spartaka nie zostanie powołany na wrześniowe mecze z Holandią i Walią w ramach Ligi Narodów. Nie będzie też brany pod uwagę przy konstruowaniu kadry mundial.

Wydało się! Żona Macieja Rybusa skreśliła Polskę. Wiadomo, co piłkarz powiedział Michniewiczowi po ostrej decyzji

Dzień po owym komunikacie Spartak rozpoczął przygotowania do sezonu. Podczas pierwszych zajęć nowi zawodnicy – w tym i Maciej Rybus oczywiście – przeszli chrzest. Jak wynika z fotek zamieszczonych przez Polaka na jego instagramowym koncie, musiał on między innymi przemknąć przez szpaler kolegów, wymierzających mu symboliczne „klapsy”.

W czasie tych samych zajęć odbył się też wewnątrzzespołowy miniturniej. I w tym przypadku Rybus też miał powody do radości – jego szeroki uśmiech wyraźnie o tym świadczy. Znalazł się bowiem w zwycięskiej ekipie, o czym Spartak nie omieszkał poinformować wszystkich fotką drużyny, zamieszczoną na klubowym koncie Twitterowym.

To może być naprawdę niezwykły rok młodego stopera Biało-Czerwonych. Dorósł do mundialu i do zainteresowania ze strony wielkiego klubu

Przypomnijmy, że piłkarzami rosyjskich klubów są także Grzegorz Krychowiak (FK Krasnodar) i Sebastian Szymański. Obaj jednak już od dawna nie kryją, że nie zamierzają kontynuować kariery w tych zespołach. Wtorkowa decyzja FIFA, przedłużająca możliwość skorzystania przez grających w Rosji obcokrajowców z opcji zawieszenia swego kontraktu z tamtejszymi klubami do 30 czerwca 2023 być może pozwoli obu reprezentantom Polski na grę w najbliższym sezonie w innych ligach.

Grzegorz Krychowiak wyrwie się z Rosji? Mistrz kraju ma pytać o Polaka

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze