Wydało się! Żona Macieja Rybusa skreśliła Polskę. Wiadomo, co piłkarz powiedział Michniewiczowi po ostrej decyzji

2022-06-23 10:09
Maciej Rybus z żoną
Autor: Instagram/___lanochka___ Maciej Rybus z żoną

Maciej Rybus w najbliższych miesiącach w reprezentacji Polski nie wystąpi. Taką decyzję na początku tygodnia przekazał Czesław Michniewicz, a ma to związek z wyborem lewego obrońcy, który nie zdecydował się na opuszczenie ligi rosyjskiej i podpisał kontrakt ze Spartakiem Moskwa. Selekcjoner kadry zdradził, jak przebiegała rozmowa z Rybusem i co zaważyło na decyzji piłkarza.

Jednym z najgorętszych tematów w ostatnim czasie w polskiej piłce było zachowanie Macieja Rybusa i jego decyzji w sprawie przyszłości. Kilka tygodni temu Lokomotiw Moskwa poinformował, że kontrakt piłkarza nie zostanie przedłużony. Wówczas zaczęto spekulować, że Polak zdecydował się na opuszczenie Rosji i zmianę ligi.

Grzegorz Krychowiak wyrwie się z Rosji? Mistrz kraju ma pytać o Polaka

Michniewicz o zachowaniu Rybusa. O wszystkim opowiedział

Tak się jednak nie stało. Niedługo po komunikacie Lokomotiwu okazało się, że Rybus nie zdecydował się na zmianę ligi, a nawet nie zmienił miasta. Związał się bowiem ze Spartakiem Moskwa. Wraz z ogłoszeniem tej decyzji rozpętała się burza wśród kibiców, którzy nie mogli wybaczyć zawodnikowi takiego posunięcia. A przynajmniej znaczna część fanów z kraju nad Wisłą.

Michniewicz bez ogródek o kompromitacji z Belgią. Wskazał jednego piłkarza, nie ma cienia wątpliwości

Na Rybusa spadła ogromna fala krytyki za nieopuszczenie Rosji i zaczęto się domagać, aby obrońca został skreślony przez Czesława Michniewicza. Selekcjoner kadry przez pewien moment nie zabierał głosu w tej sprawie, ale na początku tygodnia wydano komunikat, że Rybus nie będzie powoływany w najbliższych miesiącach.

Żona Rybusa nie chciała przyjechać do Polski. Piłkarz dokonał trudnego wyboru

W programie "Hejt Park" na Kanale Sportowym Michniewicz zdradził kulisy rozmowy z Rybusem. - To była moja decyzja. Tak jak zapowiadałem w odpowiedzi na pytania dziennikarzy, zadzwoniłem do Maćka już po naszym zgrupowaniu. Dowiedział się jako pierwszy o mojej decyzji, ale też wykazał się dużym zrozumieniem - wyjawił selekcjoner.

- Wie, co się wokół niego dzieje, mówił, że oglądał wszystkie mecze reprezentacji w czerwcu. Bardzo chłopakom kibicował i ciągle był z nimi w kontakcie, a oni doskonale rozumieją jego sytuację - dodał. Michniewicz zdradził również, że ogromny wpływ na decyzję piłkarza miała jego żona, która przekreśliła przyjazd do Polski. - Jak patrzysz z perspektywy: Rosja, wojna, brudne pieniądze, to wiesz, że nie powinien tam grać. Ale zawodnicy znają jego, jego żonę i jego sytuację. Żona jasno powiedziała, że ona do Polski nie chce przyjechać. Musiał podjąć trudną decyzję - powiedział Michniewicz.

Sonda
Czy Maciej Rybus powinien być powoływany do polskiej kadry?
Tomaszewski zdecydowanie o Rybusie: W kadrze nie ma dla ciebie miejsca!
Listen to "Czy Michniewicz uczy się na błędach? Żarty się skończyły" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze