Szewczenko woli zarobić 6 mln od Genuy niz trenowac Polskę

i

Autor: ŁUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT, SHUTTERSTOCK Szewczenko woli zarobić 6 mln od Genuy niz trenowac Polskę

Szewczenko dostał ultimatum od PZPN! Nie zostanie trenerem Polski, jeśli tego nie spełni

2022-01-28 14:34

Ukrainiec nie zostanie trenerem reprezentacji Polski? Andrij Szewczenko dostał ultimatum od PZPN na dogadanie się z Genuą w sprawie rozwiązania kontraktu. W negocjacjach piłkarza z włoskim klubem idzie o grube miliony, więc nie jest łatwo. Jeśli były zawodnik AC Milan nie dojdzie do porozumienia z aktualnym pracodawcą, to nie zostanie trenerem reprezentacji Polski. Co wtedy? W walce o fotel selekcjonera jest co najmniej trzech Polaków. Według naszych informacji spore szanse ma ciągle Adam Nawałka. Prezes PZPN Cezary Kulesza nowego trenera ogłosi w poniedziałek.

Już ponad miesiąc trwa poszukiwanie trenera reprezentacji Polski. Według informacji Super Expressu Cezary Kulesza jest dogadany z Andrijem Szewczenką. Kontrakt ma być podpisany na rok. Ustalono, kto będzie w sztabie Ukraińca, określone zostało także wynagrodzenie – około 200 tysięcy euro miesięcznie. Problem jest jeden: były napastnik AC Milan jest związany z kontraktem z Genuą. Co prawda włoski klub zwolnił go ze stanowiska trenera pierwszej drużyny, ale kontrakt obowiązuje jeszcze 2,5 roku. Szewczenko zarobi w tym czasie w Genui około 6 mln euro. Zatem chcąc objąć fotel trenera reprezentacji Polski musi się dogadać z Genuą w sprawie rozwiązania umowy. - Szewczenko chce, by za rozwiązanie kontraktu Genua wypłaciła mu niemal całość z tej kwoty (6 mln euro – red.). Klub się na to nie zgadza, proponuje dużo mniejszą kwotę. A PZPN nie chce ingerować w te rozmowy – mówi nasz informator znający kulisy negocjacji. 

Prezes PZPN Cezary Kulesza nie chce dłużej czekać z wyborem trenera reprezentacji. Nowy selekcjoner ma zostać ogłoszony w poniedziałek na specjalnej konferencji na Stadionie Narodowym. Super Express ustalił, że Andrij Szewczenko ma czas do końca soboty na dogadanie się z Genuą w sprawie rozwiązania kontraktu. Oto warunek, by został trenerem naszej reprezentacji. W innym przypadku do gry wracają polscy kandydaci.  Selekcjonerem prawdopodobnie zostanie ktoś z trójki Adam Nawałka, Czesław Michniewicz, Jan Urban.

Przypomnijmy, że przed kadrą polski arcyważne zadanie. Za niecałe dwa miesiące czekają ich baraże do Mistrzostw Świata w Katarze. Już 24 marca mecz z Rosją na moskiewskich Łużnikach. Jeśli reprezentacja Polski wygra to spotkanie to o zakwalifikowaniu się na mundial zdecyduje mecz 29 marca w Warszawie ze zwycięzcą spotkania Szwecja – Czechy. Nowy trener do meczu z Rosją będzie miał raptem dwa pełne treningi.

Michał Listkiewicz wspomina spotkanie z Szewczenką. „Nie stroi fochów” | Futbologia
Sonda
Czy Andrij Szewczenko byłby dobrym trenerem dla reprezentacji Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze