Szymon Jadczak, Czesław Michniewicz

i

Autor: Twitter Szymona Jadczaka / CyfraSport Szymon Jadczak, Czesław Michniewicz

Szymon Jadczak komentuje pozew od Michniewicza! Wskazał na piekielnie istotny szczegół, jest w szoku

2022-06-27 10:22

Wydawało się, że PZPN i otoczenie Czesława Michniewicza nie zamierza reagować na artykuł Szymona Jadczaka przybliżający tło kontaktów obecnego selekcjonera z „Fryzjerem”. Okazało się jednak, że zamiast przeczekać kolejną burzę wokół siebie, trener postanowił odpowiedzieć i pozwał dziennikarza Wirtualnej Polski o zniesławienie. Szymon Jadczak skomentował pozew od Michniewicza i przyznał, że pewne szczegóły są dla niego wprost szokujące.

Już w momencie ogłoszenia Czesława Michniewicza selekcjonerem reprezentacji Polski pojawiło się sporo wątpliwości dotyczących jego powiązań z „Fryzjerem”, szefem piłkarskiej mafii. Oczywiście, Czesław Michniewicz nie miał nawet postawionych zarzutów w tej sprawie, ale 711 połączeń z postacią przez lata odpowiedzialną za ustawianie meczów budziło wiele wątpliwości – przede wszystkim dlatego, że Michniewicz stwierdził, że nie pamięta o czym tyle razy rozmawiał z „Fryzjerem”. Cezary Kulesza, prezes PZPN, przyjął jedną linię obrony – póki Czesław Michniewicz nie jest o nic oskarżony, nie ma tematu. Wydawało się, że sprawa przycichnie, ale Szymon Jadczak postanowił odkopać stare akta i wskazać, co jego zdaniem budzi najwięcej wątpliwości.

Czesław Michniewicz pozwie dziennikarza. Idzie z Szymonem Jadczakiem do sądu! Ostra reakcja

Dyskusja o przeszłości Michniewicza rozgorzała na nowo, a coraz więcej fanów i dziennikarzy zwróciło się w stronę twierdzenia, że selekcjoner powinien wyjaśnić szerzej swoje kontakty z „Fryzjerem”. W artykule Szymona Jadczaka największą uwagę zwraca uwagę przede wszystkim czas, w jakim wykonywane były wspomniane już połączenia, a także niezwykła pobieżność prokuratury przy przesłuchiwaniu obecnego selekcjonera reprezentacji. Początkowo wydawało się, że także i tym razem postanowi on przeczekać burzę, ale stało się całkiem inaczej i Michniewicz pozwał dziennikarza Wirtualnej Polski!

Szymon Jadczak komentuje pozew od Michniewicza! Wskazał dwa szczegóły

Szymon Jadczak został pozwany przez Czesława Michniewicza o zniesławienie (art. 212. kk.). Dziennikarz WP już zapowiedział, że chce, aby proces był jawny oraz wskazał na pewne interesujące fakty dotyczące rozpoczynającej się sprawy. Otóż obecnego selekcjonera reprezentować będzie adwokat który bronił… „Fryzjera”! Co więcej, jak twierdzi Jadczak, ten sam adwokat miał sprzeciwiać się karaniu ludzi z artykułu kodeksu karnego, z którego teraz dziennikarz został pozwany.

Kim jest Szymon Jadczak? To ten dziennikarz zostanie pozwany przez Czesława Michniewicza

 – Nie wiem, co mnie bardziej szokuje w tych doniesieniach: czy to, że spośród kilkunastu tysięcy adwokatów działających w Polsce Czesław Michniewicz wybrał akurat takiego, który pracował w przeszłości dla szefa mafii piłkarskiej Ryszarda Forbricha, czy to, że reprezentujący Michniewicza adwokat Piotr Kruszyński jeszcze niedawno sprzeciwiał się karaniu ludzi z artykułu 212 Kodeksu karnego, który teraz zamierza wykorzystać przeciwko dziennikarzowi. Jestem ciekaw, co na to wszystko PZPN – powiedział Szymon Jadczak.

Euzebiusz Smolarek SZCZERZE o kadrze Michniewicza! Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze