Andrij Szewczenko

i

Autor: Cyfra Sport Andrij Szewczenko

Zwrot akcji?

To będzie cios dla prezesa PZPN? Andrij Szewczenko chce starać się o inną posadę, legenda piłki nie dla Polski?

2022-12-13 17:14

Coraz więcej wskazuje na to, że Czesław Michniewicz nie utrzyma swojej posady selekcjonera reprezentacji Polski. Według medialnych doniesień Cezary Kulesza wykonał już pierwsze kroki w kierunku poszukiwania nowego trenera, ale podobno marzeniem prezesa PZPN jest zatrudnienia Andrija Szewczenki. Legendarny piłkarz ma mieć jednak inne plany na swoją przyszłość.

Pozycja Czesława Michniewicza zmieniła się diametralnie. Wydawać by się mogło, że po pierwszym od 36 lat awansie do fazy pucharowej i zrealizowaniu celu na mistrzostwach świata, selekcjoner pozostanie na swoim stanowisku. Jednak liczba afer po mundialu jest wręcz zatrważająca i coraz więcej mówi się o zakończeniu współpracy pomiędzy PZPN a Michniewiczem.

Szewczenko nie dla Polski? Legenda ma inne plany

Na razie oficjalnego komunikatu w tej sprawie nie ma, ale decyzja może zostać podjęta w najbliższych dniach. Pojawia się więc pytanie, kto zastąpi Michniewicza. W mediach przewija się kilka kandydatur. Najpoważniejszą z nich ma być Andrij Szewczenko. Zatrudnienie byłego reprezentanta i selekcjonera Ukrainy jest wielkim marzeniem Cezarego Kuleszy. Już w ubiegłym roku PZPN nawiązał rozmowy z legendą piłki, ale na przeszkodzie stanęło ewentualne wypłacenie klubowi z Genui ekwiwalentu za szkoleniowca.

Temat wrócił jak bumerang i obecnie również mówi się o Szewcence. Jednak jak wynika z najnowszych informacji, jakie przekazało TVP Sport, Ukrainiec ma mieć inne plany na swoją przyszłość. Szewczenko prawdopodobnie będzie się starać o funkcję prezesa ukraińskiej federacji piłkarskiej, a co więcej, został nominowany do członkostwa w tamtejszym komitecie olimpijskim. Brak możliwości zatrudnienia legendarnego Ukraińca mógłby być wielkim ciosem dla prezesa PZPN.

Sonda
Kto powinien zastąpić Czesława Michniewicza?
Lewandowski ZWOLNIŁ Michniewicza? Wymowna odpowiedź po meczu z Francją
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze