To już pewne! O dwa mecze Ligi Narodów więcej w Polsce, wszystko przez wojnę w Ukrainie

2022-05-12 19:12
Reprezentacja Ukrainy
Autor: AP Reprezentacja Ukrainy

W czerwcu dwa mecze w piłkarskiej Lidze Narodów reprezentacja Ukrainy w roli gospodarza rozegra w Łodzi. Na stadionie miejskim im. Władysława Króla drużyna trenera Ołeksandra Petrakowa zmierzy się z Armenią i Irlandią.

Jak poinformował w czwartek Łódzki Klubu Sportowy, mecz Ukraina - Armenia zostanie rozegrany 11 czerwca o godz. 15, a spotkanie Ukrainy z Irlandią zaplanowano na 14 czerwca, godz. 20.45. Będą to mecze 3. i 4. kolejki grupy 1 dywizji B Ligi Narodów.

Spotkania odbędą się na otwartym w kwietniu stadionie im. Władysława Króla, na którym swoje mecze rozgrywa pierwszoligowy ŁKS. Obiekt, który został rozbudowany o trzy brakujące trybuny może pomieścić 18 tys. widzów. Bilety na oba mecze wkrótce mają być dostępne w kasach stadionu.

Oprócz Ukrainy, Armenii i Irlandii w grupie 1 dywizji B zagra jeszcze Szkocja. Rywalizacja rozpocznie się 4 czerwca.

Anna Lewandowska zaszalała! Cena jej torebki zwala z nóg, bogactwo aż się wylewa

Jan Tomaszewski: Kibice mają dość Lewandowskiego!

W grupie 4 najwyższej dywizji tych rozgrywek Polska zmierzy się z kolei najpierw u siebie właśnie z Walią (1 czerwca). W tej grupie znalazły się też reprezentacje Belgii i Holandii, z którymi biało-czerwoni zagrają na wyjeździe, odpowiednio, 8 i 11 czerwca, by trzy dni po spotkaniu z "Pomarańczowymi" ponownie zmierzyć się z Belgią, tym razem u siebie.

Pozostałe mecze Polaków w tych rozgrywkach odbędą się 22 września (z Holandią u siebie) i 25 września (z Walią na wyjeździe).

Kamil Grosicki odejdzie z Pogoni? Może trafić do klubu gwiazdora, sensacyjne wieści

Antoni Piechniczek oprowadza po swoim domu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze