Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfrasport Zbigniew Boniek

Tajemniczy wpis

To on zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski? Zbigniew Boniek wywołał ogromne poruszenie, wystarczył krótki wpis

2023-01-11 6:51

Kto zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski? Tak brzmi najważniejsze pytanie w rodzimej piłce na początku 2023 roku. Po tym jak PZPN zdecydował się na nie przedłużenie umowy z Czesławem Michniewiczem, trwają poszukiwania jego następy. Zbigniew Boniek nie byłby sobą, gdyby nie podgrzał i tak już gorącej atmosfery. Krótki wpis byłego prezesa PZPN wywołał spore poruszenie.

Wszelkie informacje i doniesienia dotyczące przyszłego selekcjonera reprezentacji Polski zmieniają się jak w kalejdoskopie. Tak naprawdę codziennie pojawiają się nowe nazwiska na liście i nowi faworyci. Pewne jest jedno, od 1 stycznia 2023 roku w biało-czerwonej kadrze panuje "bezkrólewie", a wybór nowego selekcjonera powinien zakończyć się pod koniec obecnego miesiąca, co prezes Cezary Kulesza zapowiadał już od dłuższego czasu. Wciąż jednak nie wiadomo na kogo postawi sternik polskiej piłki.

Boniek już wie? Zasugerował nazwisko selekcjonera

Sam prezes Kulesza dolewa oliwy do ognia i niedawno mówił, że myśli o Michale Probierzu innych polskich trenerach. Coraz więcej doniesień twierdzi jednak, że nowym szkoleniowcem biało-czerwonych będzie osoba spoza granic Polski. Najczęściej przewijają się takie nazwiska jak Vladimir Petković, Paulo Bento, czy Herve Renard. Ostatnio natomiast zaczęto mówić o legendzie Liverpoolu, Stevenie Gerrardzie.

Spekulacji więc nie brakuje, a swoje trzy grosze dołożył do wszystkiego Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN na Twitterze napisał dwie litery: "NB" i dodał polskie flagi. Wskazywałoby to na osobę Nenada Bjelicy, który przed laty pracował w Lechu Poznań już wcześniej pojawiał się wśród trenerów, którzy mogliby objąć posadę selekcjonera reprezentacji Polski. Niebawem okaże się, czy przewidywania Bońka mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Sonda
Czy następcą Czesława Michniewicza powinien być polski, czy zagraniczny trener?
Jakub Kwiatkowski o odejściu Czesława Michniewicza

Paweł Fajdek powiedział co myśli o Plebiscycie Na Sportowca Roku.

Czy Robert Lewandowski zasłużył na trzecie miejsce i co dalej z jego grą w Barcelonie? POSŁUCHAJ!

Listen to "Paulo Bento nowym trenerem reprezentacji Polski? SuperSport+." on Spreaker.
Najnowsze