Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Cudzoziemiec czy Polak?

Kto selekcjonerem reprezentacji Polski? Głośne nazwiska wśród kandydatów

2023-01-10 17:27

Reprezentacja Polski pozostaje bez selekcjonera po tym, jak PZPN nie zdecydował się przedłużyć umowy z Czesławem Michniewiczem. Na liście kandydatów nie brakuje głośnych nazwisk, znanych zagranicznych szkoleniowców. Który z nich zasiądzie za sterami polskiej kadry?

Będzie obcokrajowiec?

Przypomnijmy, że w gronie zagranicznych kandydatów wymieniani byli ostatnio m.in: Paulo Bento, Vladimir Petković i Herve Renard. Pierwszy z nich - Portugalczyk prowadził Koreę Południową na mundialu i dotarł z nią do fazy pucharowej. Drugi - Szwajcar przez blisko siedem lat pracował z sukcesami z kadrą Szwajcarii. Trzeci – Francuz na mistrzostwach świata odpowiadał za wyniki Arabii Saudyjskiej, z którą wciąż ma ważny kontrakt. Najnowszym nazwiskiem wśród cudzoziemców jest Steven Gerrard. Jak podał portal meczyki.pl już miało dojść do rozmów PZPN z Anglikiem.

Legenda Liverpoolu

Bez wątpienia Gerrard to uznane nazwisko na europejskim rynku, legenda angielskiego futbolu. Jako piłkarz związany był z Liverpoolem, a karierę kończył w Los Angeles Galaxy. Z reprezentacją Anglii rozegrał 114 meczów. W roli szkoleniowca zaczynał w grupach młodzieżowych Liverpoolu, a wypromował się pracując jako menedżer Glasgow FC. W ten sposób dostał angaż w Aston Villi, ale w klubie Premier League mu nie wyszło. W tym sezonie stracił pracę, ale wciąż ma ważny kontrakt. W jego przypadku konieczne byłoby zatem rozwiązanie umowy z tym klubem.

Pensja nie będzie problemem

Wynagrodzenie dla Anglika, jak i dla innych obcokrajowców, nie byłoby problemem. PZPN jest przygotowany na to, żeby zapłacić nowemu selekcjonerowi rekordowo wysoką - jak na polskie warunki – pensję. Mówiło się m.in. o kwocie 2,5 mln euro, którą nasza federacja byłaby skłonna zaoferować przyszłemu trenerowi kadry. Czy będzie nim właśnie Steven Gerrard?

Sonda
Czy następcą Czesława Michniewicza powinien być polski, czy zagraniczny trener?
Najnowsze