Tomasz Hajto

i

Autor: ANDRZEJ LANGE / SE / EAST NEWS Tomasz Hajto

Potrzebujemy trenerów

Tomasz Hajto zwraca uwagę na potrzeby polskiej piłki. Nie tylko wybór selekcjonera jest ważny, w co powinniśmy inwestować?

2023-01-20 13:46

Wybór selekcjonera reprezentacji Polski dobiega końca. Według informacji podanych przez TVP Sport będzie nim Portugalczyk Paulo Bento. Prezes PZPN Cezary Kulesza nie potwierdza tego na razie, ale nazwisko selekcjonera ma podać najpóźniej do 25 stycznia. Wybór szkoleniowca, to nie jedyna ważna sprawa w polskiej piłce.

Były reprezentant Polski Tomasz Hajto zwraca uwagę na inne potrzeby. - Jeśli w PZPN są pieniądze, a z tego co słyszę to związek ma odłożone, to powinniśmy je zainwestować w przyszłość - mówi Super Expressowi Hajto. - Sam mam kilka pomysłów. Trzeba wybudować nową siedzibę PZPN z ośrodkiem treningowym, jakie posiadają inne federacje. Z czterema boiskami podgrzewanymi, jednym z trybunami na 5 tys. miejsc. Reprezentacje od U-15 począwszy powinny trenować, rozgrywać mecze i rozwijać się pod okiem trenerów, dla których robione byłyby również kursy w tym ośrodku - dodaje.

Według Hajty brak wykształconych trenerów w klubach, ale i wychowawców W-F w szkołach to jeden w pilnych problemów naszej piłki. - Zainwestujmy w młodych w trenerów wysyłając za granicę, i zapraszając do nas stamtąd. Także w trenerów, którzy uczą w szkołach, bo sam w ten sposób trafiłem do piłki, gdy wuefista mi wmówił, że mam do niej talent. W najlepszym okresie dla polskiej piłki najwięcej talentów wywodziło się właśnie ze szkolnej i amatorskiej piłki – mówi Hajto, który wywodzi się z małego klubu Halniak Maków Podhalański. - Powinno się rozmawiać z ministrem sportu Kamilem Bortniczukiem, który ma pasję, żyje tymi sprawami, żeby wprowadzić jakieś mądre programy do szkół – apeluje 62-krotny reprezentant Polski. 

Puchar Zatoki Perskiej w cieniu tragedii. Kibice walczyli o bilety, dwie osoby nie żyją!

Jan Tomaszewski wybiera nowego selekcjonera reprezentacji Polski
Sonda
Czy Paulo Bento to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze